Sposoby na niemowlęcą kolkę

Podczas gdy kolka dopadnie twego maluszka, nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul pociechę i pomóż mu przetrwać te trudne momenty. Istnieją sposoby, które przyniosą ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest niebezpieczna, jednak ogromnie przykra zarówno dla niemowlaczka jak i jego dla rodzicieli.

Małe dziecko

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Bobas żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, że rodzicom serce się kraje. Są bezsilni i wyłącznie pocieszają się myślą, iż ataki miną same po paru miesiącach.

Czy pragniesz poznać więcej ciekawostek na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie zawiedziesz się. To pokrewna tematyka!

Rzeczywiście, nie istnieją leki, jakie w ciągu kilku minut rozprawiłby się z kolką, jednak nie jesteśmy względem niej kompletnie bez szans.

Gdy któregoś dnia twój kilkutygodniowy brzdąc zacznie bardzo głośno krzyczeć, nie pozwoli się uspokoić, z powodu mocnego bólu będzie podciągać nogi do brzucha, możecie być pewni iż to właśnie kolka. Ataki kolki pojawiają się między pierwszym a trzecim miesiącem życia niemowlaka i z reguły znikają tak samo ni stąd ni zowąd, jak się rozpoczęły, nie zostawiając żadnych śladów. Dolegliwości występują często po południu czy wieczorem i potrafią utrzymywać się od kilku minut do paru godzin. Zobacz również: (Zakupy w specjaliści nie odkryli ich przyczyny, wiemy jedynie, co może sprzyjać tymże atakom. Popularna jest także teoria mówiąca o tym, że źródłem kolej jest reakcja alergiczna berbecia na proteiny mleka krowiego jedzone przez karmiącą matkę, lub niedostatek laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny, który to kryje się tak w pokarmie kobiecym, jak także w pokarmie modyfikowanym.

Pewne jest również, iż fatalny wpływ na samopoczucie malucha ma zbyt duża ilość przełykanego w czasie ssania powietrza. Pęcherze powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym malucha, powodując silne skurcze jelit i wzdęcia. Od chwili kiedy rozpoczęto wnikliwiej badać psychikę niemowląt, powodów kolki dopatruje się dodatkowo w zmęczeniu a także nazbyt dużej ilości podniet, którym maluszek poddawany zostaje przez cały dzień. Autor:

Leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że ataki pojawiają się zazwyczaj między godziną 16 a 21. Opinią psychologów, kolce sprzyjać może także przemęczenie, zdenerwowanie oraz stres mamy. Na tego typu dolegliwości dziecięce istnieją wprawdzie leki, jednak działają one jedynie wiatropędnie oraz rozluźniająco.