Początki tenisisty amatora czyli co potrzebne jest do tego, aby zacząć przygodę z tenisem

Tenis jest bardzo popularną grą, mającą wielbicieli na całym świecie. Przez niektórych jest uznawany za bardzo ekskluzywny, bo przecież to właśnie tenisiści są jednymi z najlepiej zarabiających sportowców na świecie, ale tak naprawdę jest to gra dla każdego. Na poziomie amatorskim wymagać również nie będzie wielkich finansowych nakładów, bo w zupełności na początek wystarczy rakieta za dwieście złotych i odpowiednie obuwie.

rakieta tenisowa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli ktoś będzie się chciał bardziej poświęcić tenisowi, to liczyć się musi z większymi kosztami. Kupno profesjonalnej odzieży i rakiety to jedynie początek wydatków, dużo więcej będą pochłaniać codzienne treningi i wizyty na turniejach, niekiedy do odległych miast. Przez pierwsze kilka lat jest to po prostu kosztowna inwestycja, bez gwarancji że zostanie zwrócona. Niestety największe sukcesy w tej dyscyplinie osiągają jedynie jednostki, i dotarcie do ich grona wymaga rzeczywiście ogromnie ciężkiej pracy. Na szczęście nie każdy musi być wybitnym tenisistą, większości osób wystarcza sama przyjemność z gry ze znajomymi.

Jeśli ktoś będzie chciał raz na jakiś czas wyjść na kort, to powinien pomyśleć o zakupie własnej rakiety.

Pamiętaj o tym, że możesz przeczytać następne zajmujące wątki – należy zaledwie na danej witrynie www (http://www.skalnik.pl/gibbon-slacklines) najechać na podany link.

Rakiety tenisowe dla początkujących nie kosztują wiele, już za dwieście czy trzysta złotych można kupić całkiem przyzwoity sprzęt, którym bez problemów będzie można kilka lat grać (parametry rakiet tenisowych). Zdecydowanie istotniejsze od ceny będzie dopasowanie rakiety do sylwetki i stylu gry. Jeśli się nie ma w tej kwestii praktyki, to dobrze zdać się na pomoc doświadczonych sprzedawców w sklepie oferującym sprzęt tenisowy.

Zdecydowanie należy odradzić kupowania rakiety przez internet, koniecznie należy ją wziąć do ręki i dobrze przymierzyć, czy będzie pasować. Odpowiednio dobrana rakieta jest bowiem bardzo ważna już od samego początku, pozwala bowiem na prawidłowe utrwalenie odpowiednich chwytów i ułożenia ciała (poznaj na stronie). Jeżeli natomiast ktoś nie wie jeszcze, jaki charakter gry mu pasuje, to powinien chwilę poczekać i zagrać na pożyczanych rakietach, tym sposobem później będzie mu znacznie prościej wybrać.