Jakie są rodzaje stopek rowerowych?

Rowerowy podnóżek może przydać się tak w mieście, jak i na różnorodnych wyjazdach rekreacyjnych.
Przy pomocy stopki można by stabilnie ustawić swój dwukołowy pojazd w bezpiecznej pozycji oraz na różnorodnego rodzaju podłożu bez konieczności obawy o jego uszkodzenie.

plastry

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku jest parę typów takich stopek, które mogłyby różnić się nade wszystko sposobem mocowania. Inaczej mówiąc stopki rowerowe można podzielić na podpórki, które są mocowane z tyłu dwukołowego pojazdu. Jest to najpopularniejsza odmiana stopki rowerowej, która ze względu na swą uniwersalność pasuje do większości rowerów. Takiej stopki mocuje się do tylnego trójkąta ramy, a konkretnie do dolnej rury lub bardziej stabilnie, do dwóch rurek ramy. Istnieje też nóżka centralna, zatem boczna. Tego typu typ stopki jest łączony z rowerem przy pomocy śruby wkręcanej w fabryczny otwór. Jest zazwyczaj wywiercony w rowerach rekreacyjnych oraz uniwersalnych w znajdującym się z tyłu trójkącie ramy.
Jest także stopka mocowana centralnie, lecz dwustronnie. Aby uświadomić sobie skuteczność tego typu stopki, moglibyśmy przywołać sobie na myśl podpórki wykorzystywane w skuterach albo motocyklach. Tego typu stopka podporowa jest mocowana oczywiście od dołu.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej wiadomości na ten temat, to zerknij na opublikowany (http://przychodniazycie.pl/331,Psycholog-dzieciecy.html) wpis a odnajdziesz pokrewne ciekawe informacje.

Kolejnym rodzajem stopki to przednia nóżka rowerowa do kufra rodzaju low rider. Montaż przedniego bagażnika rodzaju Low Rider wymaga zastosowania oprócz typowej stopki także drugiej podpórki z przodu. Co interesujące, istnieje również stopka do roweru montowana w pedale.

W czasie jazdy jest ona w lewym pedale i montuje się ją tylko wtedy, kiedy należy podeprzeć rower. Producent takiego podnóżka twierdzi, że jest ona wyprodukowana z najlepszej jakości surowców, a ich ciężar to zaledwie 280 gramów.