Wybór dobrego przyrządu do ćwiczeń – sprawdź na co zwrócić uwagę

Guma do treningów to lateksowa taśma, która służy jako niezwykle uniwersalny sprzęt treningowy, w celach rehabilitacyjnych, w treningach ogólnorozwojowych, siłowych i fitnessie.
Guma do ćwiczeń produkowana jest w ośmiu barwach. Każdy odcień znamionuje różny opór, od najcieńszej beżowej, do najcięższej złocistej.

Zezwala to odpowiednio dostosować rodzaj taśmy do typu wykonywanych zajęć i możności fizycznych. Treningi z taśmą w krótkim czasie dają wymierne korzyści, przyrost siły mięśniowej, poprawę siły i zakresu ruchu, korekty postawy, obniżenie granic bólowych. Oczywiście wszystkie

ćwiczenia

Autor: restoncommunitycenter
Źródło: http://www.flickr.com

treningi trzeba przeprowadzać z głową i z odpowiednią postawą. W przeciwnym razie można pogłębić uraz, albo nabawić się nowego. Owa zasada dotyczy każdych zajęć, nie tylko z taśmą.

Źródło: ćwiczeń rehabilitacyjnych i po urazach należałoby wybierać lżejszą wersję. Dla sprawnych i wytrenowanych osób, do ćwiczeń siłowych świetne są barwy od czarnego do złocistego. Najlżejsze odmiany są przeznaczone do mało obciążających zajęć rehabilitacyjnych, dla osób starszych i dla najmłodszych. Przybrudzony przyrząd można umyć wodą z mydłem, potem wysuszyć w stanie rozwieszonym, a na koniec przypudrować w ten sposób żeby się nie sklejała.

Piłki rehabilitacyjne to również urządzenie (kombajn kosmetyczny 6w1) do zajęć. Stosowane są do treningów w klubach fitness, gabinetach rehabilitacyjnych, lub indywidualnie przez osoby zainteresowane. Częstokroć stosowana jest do ćwiczeń Pilatesa, szczególnie w ćwiczeniach pilates w ciąży. Piłki rehabilitacyjne mogą służyć również jako normalne piłki do siedzenia. Stworzona jest z wytrzymałego materiału syntetycznego, które wykazuje właściwości antypoślizgowe.

Sprzęty rehabilitacyjne osiągalne są w różnych rozmiarach – zobacz tutaj. Dobierane są one do wielkości sylwetki pacjenta. Przy wyborze piłki rehabilitacyjnej można poprosić o pomoc obsługę sklepu. Jest możliwość je nabywać praktycznie w jakimkolwiek sklepie sportowym, bądź sklepie ze wyposażeniem rehabilitacyjnym. Piłki rehabilitacyjne użytkowane są w fizjoterapii noworodków z zaburzeniem napięcia mięśni. Niewiasty w ciąży ćwiczą na piłce, żeby wzmocnić mięśnie dna macicy.