Buty sąwizytówką mężczyzny. Kim jesteś według swoich butów?

Mężczyźni, identycznie jak kobiety, poddawani są współcześnie dużo większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z podstawowych elementów męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane głównie do okazji, na którą się je zakłada. Na przykład, adidasy Nike sprawdzą się podczas spaceru, tradycyjnych spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednakże nie można ich zakładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje schludny strój bądź do biura, jeśli firma wymaga stosownego dress codu.

Niemniej, buty męskie są obecnie dostępne w bardzo szerokim asortymencie, w związku z tym niezależnie od okazji, na pewno będzie się w stanie odszukać coś rzeczywiście odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi).

Zobacz tu, sprawdź ofertę wełna merynos naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

Zastanawiasz się co wybrać? Może sportowe adidasy nike?

W pierwszym rzędzie, warto pamiętać, że buty męskie powinny być zawsze czyste. Ma to ogromne znaczenie w przypadku pantofli, które wkłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to rzecz jasna podstawa. Tym sposobem staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe również muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście proponowany jest szereg produktów, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Sporo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się taki krok, po pierwsze należy sprawdzić metkę obuwia, na której z reguły znajdują się stosowne wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien dbać o swoje buty i mieć w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej klasycznych, jakie przydają się podczas określonych okazji. Dosyć istotne jest też odpowiednie przechowywanie butów, jako że dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że klasyczne rozwiązania są zawsze popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, należy inwestować w obuwie znakomitej jakości, też jeżeli jego cena będzie dość wysoka. Tak eleganckie buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem są w stanie posłużyć przez rzeczywiście wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.