Nie duże trampoliny – czy są jedynie przeznaczone do zabawy dla naszych własnych maluchów?

Skakanie na trampolinie zazwyczaj kojarzy się nam z dziećmi, choć tak naprawdę to dorośli częściej je wykorzystują, aniżeli nasze pociechy. Powstało bardzo sporo rodzajów trampolin, istnieją większe oraz mniejsze, lecz nasze osoby dzisiaj będą ciekawić te drugie, szczególnie z powodu tego, że mają niewiarygodnie szerokie zastosowanie – o wiele szersze, aniżeli ma możliwość nam się wydawać.
Stosowanie trampolin – szczególnie tych o mniejszych gabarytach – w ogóle nie ogranicza się do tych dla dzieciaków, które napotykamy na przykład w czasie wizyty wesołego miasteczka, czy tych, które my sami dla naszych maluchów zakupujemy, a później stawiamy we własnym ogródku.

sztuki walki

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
mała trampolina

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości mała trampolina jest używana nie tylko w rozrywce – od dłuższego czasu stosuje się je również w sporcie, lecz jeszcze nie tak dawno rzadko kiedy uważano je za „narzędzie sportowe”. W tej chwili jednak niewiarygodnie często słyszy się – szczególnie o kobietach – które używają małych trampolin do ćwiczeń typu fitness. Jak się okazuje taka postać ćwiczeń bardzo pozytywnie oddziałuje na nasze własne ciało, zarazem nie będąc aż tak mocno „wymagającym” sprzętem, jak chociażby podnoszenie ciężarów czy nawet bieganie. Taka mała trampolina jak widać daje nam niesamowite efekty, rozkazując wręcz naszemu ciału działać, przy okazji nie wymagając od nas aż tak strasznego wysiłku, jak to bywa często przy innych ćwiczeniach.

Czy wpisy zaprezentowane na stronie (http://rehabilitacje.org/medycyna-sportu) całkowicie Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Ile jednakże takiego typu trampolina ma możliwość nas wynieść? A więc wiele zależy od jej rozmiarów i dodatków, jakie to są przy jej zakupie zwarte.

Bardzo dobrze znane nam trampoliny dla dzieciaków, które mają wokół siebie ochronną siatkę, są zazwyczaj droższe średnio kosztując 500 złotych, w czasie kiedy te sportowe rozpoczynają się nawet i od 100 zł.