Sposoby na łysienie

Wiele ludzi zmaga się z rzadkimi chorobami, które między innymi polegają na wypadaniu włosów oraz nadmiernym łysieniu. W szczególności tenże problem dotykać może kobiety, dzieci oraz osoby nastoletnie, dla których okazać się może to sporym problemem oraz dyskomfortem, natomiast w pewnych przypadkach prowadzą one również do depresji oraz zamknięcia się przed światem.
Najnowocześniejsze sposoby jednak są w stanie sprawić, iż normalne życie, również z chorobą jest możliwe.

mózgi

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Odpowiedź jest stosunkowo prosta i krótka – wszczepianie włosów. Jest to chirurgiczny zabieg, który polega na uzupełnianiu wszelakich ubytków włosów w okolicach, gdzie przerzedziły się, bądź też wypadły. Tego typu choroby są różnorodne – zalicza się do nich między innymi łysienie związane z oparzeniami, urazami, napromieniowaniem, a także spowodowane pooperacyjnymi bliznami, bądź stanami zapalnymi skóry głowy. Wszczepianie włosów po raz pierwszy miało miejsce w roku 1959, lecz dzisiaj jest to zabieg chirurgiczny (Dr Janicki – operacje endoskopowe kręgosłupa) wykonywany każdego dnia. Są kliniki – również w Polsce – które takimi przeszczepami właśnie zajmują się, a w swoich zespołach medycznych posiadają najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.
W szczególności sporym dylematem okazać się może wypadanie włosów u kobiet. Dla przedstawicielek płci pięknej, które bardzo troszczą się o swój wygląd obawiają się pokazać światu z ubytkami we włosach, a nawet próbują za wszelką cenę powstrzymać tenże problem. W wielu przypadkach – bez skutku.

Wtedy nie warto się chować, gdyż są osoby, które są w stanie pomóc w odzyskaniu pięknych włosów. Zabiegi, pielęgnacyjne metody czy też inne sposoby na zatrzymanie łysienia potrafią pomóc, lecz samemu z pewnością nie da się pozbyć dylematu.