Jak zbudować domową siłownię? O jakiego typu przyrządach na pewno trzeba pamiętać? Jakie z nich są najważniejsze?

Wiele osób ma w planach, aby zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednak sprzęt najbardziej korzystnie nabyć, ażeby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie pozbyć się zbyt wielu pieniędzy?

sprzęt do siłowni

Autor: donhall16
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno praktyczne i przydatne są atlasy do ćwiczeń (atlas treningowy), gdyż zapewniają one możliwość trenowania wszystkich partii ciała. Istnieje faktycznie wiele różnych zestawów, które gwarantują różne ćwiczenia. Ceny wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu tyś. złotych, a jest to zależne oczywiście od stopnia skomplikowania i jakości wykonania. Pamiętajmy jednakowoż, że atlasy domowe mają swoje ograniczenia, nie oferują więc możliwości trenowania z większymi obciążeniami, bo konstrukcja taka ma stopień swojej stabilności.

Stąd więc dla wielu tego rodzaju sprzęt do siłowni korzystniej kupić na samym końcu, natomiast bardziej funkcjonalny oraz bardziej korzystny cenowo będzie zakup sprzętu w osobnych częściach – zobacz: sklep ze sprzętem do siłowni. Dla mężczyzn bardzo rewelacyjnym wyborem są tego rodzaju przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw plus ławka ze stojakiem. To na pewno efektywny oraz ekonomiczny wybór. Najważniejsze, ażeby ławeczka i stojaki były osobno. To sprawia, że dysponować można stojakami, jakie idealnie sprawdzają się przy przysiadach ze sztangą. Do tego wykorzystać je można gdy trenujemy wyciskanie na klatkę piersiową oraz barki. Na pewno ważna jest sztanga, dzięki jakiej możemy wykonać sporo ćwiczeń, takiego rodzaju jak wykroki, wyciskania oraz uginania. Jak mamy plany zakupić sztangę do wyciskań to pamiętajmy o dopasowanej długości gryfu.

Sprawdź ten link – przeczytasz tam pokrewne wiadomości, zatem to omówienie (https://btune.pl/o-nas/) takiej tematyki zapewne także będzie warte Twojej uwagi.

Sprawdź asortyment: .

Zbyt krótki gryf nie będzie pozwalał na odkładanie sztangi na stojakach. Zwróćmy również uwagę na średnicę mocowania obciążenia, gdyż dość często mamy dwa, czyli małe i duże. Hantle to dobra alternatywa dla sztangi. Oferują możliwość korzystania z bardziej obszernego wachlarza ćwiczeń, są z pewnością bardziej funkcjonalne. Chociaż nie spisują się tak dobrze na treningach z wykorzystaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednak dają możliwość stosowania ćwiczeń izolowanych i trenowania każdej z części ciała osobno. To sprawia, że możliwe są ćwiczenia, jakie wpłyną zbawiennie na całe ciało, a nie tylko na poszczególne partie mięśni.