Żaden człowiek nie chce żyć bez możliwości słuchania odgłosu śmiechu najmłodszych czy też czułych słów szeptanych do ucha przez najbliższą osobę.
Żaden człowiek również nie chce funkcjonować bez możliwości usłyszenia pięknych dźwięków przyrody: szelestu liści, odgłosów ptaków czy też szumu fal lub trzasku żarzących się kłód drewna w ognisku.
Żeby słyszeć, mamy naturalnie mózg oraz dwoje uszu. Jeśli mamy prawidłowy słuch, umiemy odróżniać zarówno niskie tony (choćby ruch uliczny albo kontrabas), jak i tony wysokie (świergot ptaków czy też dźwięk skrzypiec). W praktyce zakres ludzkiego słuchu zawiera częstotliwości od ok. 20 do 20 000 herców. Ponadto warto wiedzieć, że poprawny słuch jest w stanie przetworzyć tak ciche odgłosy jak dla przykładu bzyczenie komarów, jak i niezwykle głośne, np.
Zaglądnij na naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie kolejne niebywale ciekawe wątki. Tworzymy dla Was dalsze informacje (https://osadaempatia.pl/) i będzie nam miło, jeśli je oglądniecie.
silnik odrzutowca. Odpowiada to natężeniu dźwięków od kilku do przeszło 120 dB. Ludzki mózg jest znakomicie przystosowany do rozpoznawania języka. Może sobie radzić z tym w różnych sytuacjach i w wielu aspektach.

Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, czy jesteśmy aktualnie na spotkaniu w restauracji, czy może prowadzimy rozmowę przez telefon albo uczestniczymy w jakiejś konferencji, nasz mózg jest w stanie przefiltrować wiele nieważnych dźwięków oraz skoncentrować się wyłącznie na takich, które są dla nas w konkretnej okoliczności istotne. Zdolność ta daje możliwość śledzenia choćby konkretnego instrumentu w czasie trwania jakiegokolwiek koncertu czy prowadzenie poufnej rozmowy w stosunkowo głośnym otoczeniu. Dzięki mózgowi możemy słyszeć dźwięki z każdej strony oraz jesteśmy w stanie rozróżnić kierunek, skąd dany odgłos się wywodzi.
Zezwala to nam na ustalenie, skąd konkretnie dany odgłos dochodzi, jaka jest orientacyjna wysokość pomieszczenia, w którym przebywamy i czy w naszym pobliżu jest jakakolwiek bariera.