Internet pomocny w rozliczeniu Pit-u.

W pierwszym kwartale roku 2014 każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za rok 2013. Osoby, które będą wykonywały to indywidualnie, powinny zwrócić uwagę na rozliczenie PIT przez internet, albowiem taki sposób niesie ze sobą mnóstwo plusów.

Kalkulator

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku trzeba zauważyć, że uzupełnianie zeznania PIT za pomocą aplikacji w sieci jest całkowicie bezpłatne. Użytkownik nie musi uiszczać za nic opłaty, nie ma żadnych zatajonych kosztów czy też opcja wysłania SMS.Następna informacja, która przemawia za rozliczaniem się przez Internet to prędkość i komfort calutkiego procederu.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź umowa zlecenie nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Podatnik wprowadza dane w dowolnym komputerze przyłączonym do Internetu (mieszkanie, praca, u bliskich) i później przesyła formularz do Urzędu Skarbowego. To oznacza, iż w ciągu paru albo kilkunastu minut mamy rozliczenie za zeszły rok z głowy, bez tracenia czasu na dojazd na pocztę czy do Urzędu Skarbowego.

Aplikacja jest tak skonstruowana by prowadzić użytkownika przez poszczególne etapu po formularzu (zobacz więcej). Zawiadamia go o ulgach podatkowych, podaje regularnie potrzebne informacje i wskazuje rubryki, które należy uzupełnić sumami. System na bieżąco dokonuje obliczeń aby w razie potrzeby zawiadomić o przypuszczalnych pomyłkach użytkownika. Dzięki takiemu nadzorowi, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że popełnimy gdzieś błąd i prześlemy złą deklarację.

Dla osób zamartwiających się o swoje dane, wyjaśniamy, że wszystkie dane są szyfrowane i nikt do nich nie ma dostępu, tylko użytkownik, który je wprowadzał. Więcej na ten temat – .Wypełnianie deklaracji PIT przez Internet, to nie problem, a oprócz tego oszczędza czas i nasze pieniądze.