Niekomfortowe niekontrolowane oddawanie moczu i leczenie

Nietrzymanie moczu, to mimowolne wydalanie moczu prowadzące do częściowego, lub kompletnego opróżniania pęcherza moczowego. Nietrzymanie moczu jest dolegliwością krępującą i znacznie ogranicza codzienne życie.

nietrzymanie moczu - ochrona

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż nietrzymanie moczu zwykle zachodzi u osób starszych, nie trzeba go bagatelizować. Jest dużo możliwości skutecznego leczenia nietrzymania moczu. Ryzyko z wystąpieniem owej niedyspozycji bywa większe u kobiet i wzrasta wraz z ilością ciąż i urodzeń.

nietrzymanie moczu - leczenie

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com

Przejawy nietrzymania moczu są charakterystyczne i pozwalają prędko ustalić rodzaj takiej dolegliwości. Poza normalnym badaniem fizykalnym, przeprowadza się badanie ginekologiczne u pani, oraz badanie prostaty u mężczyzny. Wykonuje się badanie całościowe moczu, zwykle podstawowe badania krwi, oraz badanie USG układu moczowego. Nietrzymanie moczu może wystąpić w każdym wieku i u obu płci, jednakże w większości wypadków problem ów występuje w osób w wieku starszym. Kłopotowi z nietrzymaniem moczu sprzyja też otyłość, menopauza, przewlekłe zaparcia, również przebyte operacje ginekologiczne. U facetów nietrzymanie moczu przeważnie związane jest schorzeniami gruczołu krokowego i ich leczeniem chirurgicznym.

Leczenie nietrzymania moczu jest zależne od rodzaju i powodów, także nasilenia dolegliwości (tutaj więcej: nietrzymanie moczu i leczenie na Podstawą jest usunięcie powodu, jeżeli jest to realne. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u kobiety nadzwyczaj ważne jest wzmocnienie mięśni Kegla, co w wielu przypadkach wyklucza problem. Jest wiele sposobów wykonywania tych ćwiczeń i nie potrzebują one żadnych specjalnych sprzętów. Ważne, by ćwiczenia przeprowadzać regularnie, a po pewnym czasie można spodziewać się znaczącej poprawy.

Leczenie nietrzymania moczu stosuje się w sytuacjach, kiedy trening pęcherza okazał się niedostatecznie skuteczny. Środki te mogą mieć rozmaite działania niepożądane i muszą być używane na zlecenie lekarza i pod jego ochroną.

Jeżeli niesamowicie ekscytuje Cię prezentowana w tym tekście kwestia, to ponadto zobacz ofertę na stronie (https://www.dermamed.com.pl/oferta/mezoterapia). Na pewno odnajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Odpowiednio wybrany sposób terapii, również regularne i prawidłowe uprawianie treningów sprawiają, że w wielu sytuacjach nietrzymanie moczu ustępuje, a nieomalże zawsze dochodzi do poprawy.