Skąd się bierze bardzo duża popularność golfa na świecie, parę porad dla początkujących

Do niedawna jeszcze zarabiającym najwięcej sportowcem był golfista, co doskonale będzie świadczyć o popularności tego sportu. Szacuje się, że dzisiaj w golfa gra blisko dwieście milionów ludzi na całym świecie, co uczyniło go jednym z najbardziej popularnych sportów.

Golfista

Autor: Sobienie Królewskie Golf & Count
Golf bywał zaliczany także do sportów bardziej elitarnych, często przez konieczność przynależenia do jakiś klubów, do których wcale tak prosto nie było wejść. Lecz coraz większa liczba golfowych pól spowodowała, że powoli zaczął być dostępny dla każdego, kto będzie miał chociaż trochę ochoty na to, żebywziąć kij do ręki. W naszym kraju golf pojawił się stosunkowo niedawno, bo raptem dwadzieścia lat temu.

Na początku było to zaledwie parę pól, jednak i to powoli idzie do przodu i zaczyna ich być coraz więcej. Szacuje się, że obecnie w naszym kraju aktywnie pogrywa w golfa blisko dwadzieścia tysięcy osób, nie wliczając rzecz jasna tych, którzy po jednym wyjściu na pole rezygnują. Cały czas przybywa także coraz lepiej obsadzonych turniejów, w ostatnim czasie pojawiają się na nich także gracze z zagranicy. Oczywiście musi jeszcze upłynąć sporo lat, aby golf u nas mógł dorównać popularności w innych krajach, ale wszystko jest na dobrej drodze. Osoby które się obawiają z jakiś przyczyn gry w golfa powinny sobie wyjaśnić parę kwestii.Po pierwsze golf nie jest sportem elitarnym, na jaki jest często kreowany. Zwłaszcza na początku nie wymaga jakiś dużych finansowych nakładów, bo będzie wymagał jedynie odpowiedniej odzieży sportowej. Kije bez żadnego problemu się da wypożyczyć, jeśli ktoś zdecyduje, że jednak sport ten będzie mu pasował, to może zakupić swoje, za dość dobry zestaw nie zapłaci więcej niż kilkaset złotych. Graczom zaczynającym przygodę z golfem bardzo zalecane jest wykupienie paru lekcji z trenerem. Nawet jednodniowy kurs golfa na terenie Wrocławia da możliwość poznania podstaw uderzania i techniki gry. Przez to pojawiając się na polu golfowym na swój pierwszy mecz (polecany wyjazd na mecz FC Barcelona) będzie się miało już wiedzę, na czym tak naprawdę ten sport będzie polegał.