Otyłość

W XXI wieku duża część społeczeństwa prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewielką ilość aktywności fizycznej, a to wywołuje choroby cywilizacyjne, między innymi otyłość. Jedynie 2 % populacji ocenia siebie jako otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych Polaków! Poza niewystarczającą ilością ruchu nadwadze sprzyjają takie czynniki jak zła dieta,nadmierna ilość soli, rozregulowanie gospodarki hormonalnej wywołana zarówno środkami antykoncepcyjnymi oraz innymi lekami, jak również spożywaniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak zagrażające życiu skutki dla naszego organizmu może mieć otyłość. Nie tylko jest przyczyną problemów z krążeniem krwi oraz sercem, ale i osłabia stawy, które są zbyt silnie obciążone, kilkukrotnie podnosi prawdopodobieństwo tego, że będziemy cierpieć na żylaki… ponadto tłuszcz obrasta każdy z naszych organów wewnętrznych tym samym utrudniając ich działanie i skracając nam nasze cenne życie. Naturalnie nie wspominam już o kwestiach wizualnych i psychicznych. Zobacz również:

Co zrobić, żeby się przed tym wszystkim uchronić? By posiadać piękne, zdrowe ciało i dobre samopoczucie? Oczywiście przede wszystkim zrównoważona dieta oraz ćwiczenia fizyczne są najważniejsze.

Jeżeli chcesz poznać informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu w którym znajdziesz wiele ciekawych danych, które dokładnie opisują zagadnienie.

Nie należy korzystać z karkołomnych diet, ponieważ zwykle przynoszą one więcej szkód niż korzyści – wycieńczają organizm, a następnie grozi nam tak zwany „efekt jojo”.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku osiągalne są również najróżniejsze tabletki odchudzające, które w różny sposób wpływają na organizm. Niektóre przyspieszają metabolizm, inne zmniejszają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne pęcznieją w żołądku i ograniczają łaknienie. Można je stosować dodatkowo, należy jednak pamiętać, że odchudzanie przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wtedy, kiedy będzie wynikiem wielu czynników.

Wartą uwagi odpowiedzą na potrzeby osób, które źle się czują w swoim ciele i chcą schudnąć, jest program XL-S MEDICAL oferujący racjonalne metody osiągnięcia wymarzonej sylwetki. (Apteka internetowa Strywald) Można do niego dołączyć na stronie internetowej. Znajdziemy tam wszelkie istotne informacje dotyczące zdrowego trybu życia, porady specjalistów, jak również wspomagające proces tracenia zbędnych kilogramów środki farmakologiczne w atrakcyjnej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Jest tam też funkcja umożliwiająca obliczenie BMI i na tej podstawie określenie, czy mamy się czym przejmować.