Skuteczny sposób na wyeliminowanie jednego z najbardziej istotnych zagrożeń

Większą część czasu spędzamy w pozbawionych świeżego powietrza biurach, często także przy komputerach. Nawet po opuszczeniu biura nadal jesteśmy w zatłoczonym i pełnym smogu mieście, więc jesteśmy niejako skazani na jego klimat.

Zdjęcie tatr

Źródło: astrojawil.pl
A jak ogólnie jest wiadome, liczba jonów dodatnich posiada bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście istnieje jednak pewien niezawodny sposób, w który moglibyśmy na własną rękę chociaż trochę polepszyć sytuację.
kieliszek

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Tym sposobem zakup przyrządu pod nazwą jonizator powietrza. Dzięki jego działaniu możemy się poczuć tak, jakbyśmy stali w środku puszczy albo blisko wodospadu.

Kliknij tutaj, by zobaczyć, co inny serwis udostępnił (http://www.wetjaneczek.pl/uslugi/stomatologia-weterynaryjna-ortodoncja/) na taki temat. To na pewno też Cię zaintryguje.

W takich miejscach powietrze jest niezwykle korzystne dla dróg oddechowych. Na zwiększone działanie wspomnianych wcześniej jonów dodatnich, narażone są przede wszystkim osoby, które dużo siedzą przy komputerze lub bardzo lubią oglądać telewizję. W dobry sposób na sumę ładunków elektrycznych w powietrzu wpływa także to, że miejsce, w którym zamieszkujemy to często dawne suche bagna lub wysypiska śmieci. Mówiąc krótko, obecne w otoczeniu jony dodatnie powodują, że powietrze, którym oddychamy nie jest takie, jak jakie być powinno. Efektem oddziaływania jonów dodatnich są różnego rodzaju problemy zdrowotne m.in. astma, infekcje dróg oddechowych czy też nadciśnienie.

jonizator

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciwieństwem takich jonów są oczywiście jony ujemne, nazywane też jako „życiodajne”. Mają one niezwykle korzystny wpływ na rozwój wszystkich żywych organizmów: ludzi, zwierząt czy też roślin.

Mogą sprawić, że znajdująca się w mieszkaniu żywność będzie się zauważalnie wolniej psuła, a różnorodnego rodzaju zarazki będą się wolniej tworzyć. Takiego rodzaju jonizator mógłby mieć funkcję oczyszczania powietrza, higrostat czy wkład oczyszczający wodę. Jest to idealne narzędzie nie tylko dla osób posiadających alergię.