Z jakiego powodu apteczka medyczna jest tak istotna, w jaki sposób ją uzupełnić?

Apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, gdzie przechowuje się artykuły i środki pierwszej pomocy. Taka skrytka powinna być adekwatnie oznaczona, odporna na uszkodzenia i czysta. Pojemnik ze środkami ratunkowymi powinien mieć miejsce w każdym lokalu, przedsiębiorstwie oraz samochodzie. Nie można kpić z jej znaczenia. Nieszczęście może przydarzyć się w każdym miejscu i przydatne jest, aby mieć pod ręką wszystko to, co pomoże w bandażowaniu możliwych ran.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzeczy, że apteczka pierwszej pomocy jest niezastąpiona w zakładach produkcyjnych, choć przecież nieszczęście ma możliwość się przytrafić również w biurowcu.

Nie zwlekaj – jeżeli podoba Ci się nasz artykuł, to do sprawdzenia (https://www.medycynaistomatologia.pl/endodoncja_lodz.html) mamy też zbliżone wątki na witrynie, która widnieje pod wskazanym linkiem.

Ich wyposażenie nie jest rzecz jasna identyczne. Należy apteczkę zawsze dostosować do sytuacji. Nie istnieje coś takiego jak uniwersalna apteczka pierwszej pomocy, która pasowałaby do wszystkich sytuacji, jej zawartość trzeba uzupełniać i dopasowywać do warunków. Z tego względu wyróżniamy kilka rodzajów takich przyborników: apteczka do zastosowania w przemyśle (z myślą o biurach, fabrykach i zakładach produkcyjnych), apteczka do samochodu (potrzebna jest oczywiście w nagłych potrzebach komunikacyjnych; powinna zawierać zarówno środki, które zabezpieczą osobę pomagającą, jak i sporą liczbę różnorodnych przedmiotów na rany), apteczka ścienna (jest najbardziej popularna, ale tym samym jest najmniej przydatna przez wzgląd na brak mobilności), a także apteczka prywatna (znajdują się w niej najczęściej wszystkie ogólnodostępne medykamenty i specyfiki ratunkowe, które posiadamy w mieszkaniu (Czarmed).

bandaż

Autor: jynmeyer
Źródło: http://www.sxc.hu
W naszym kraju nie ma przepisów, które opisywałyby, jakie elementy powinna posiadać apteczka pierwszej pomocy. Należy dopasowywać jej wyposażenie w zależności od przeznaczenia i liczby osób, które ma ratować. Apteczka medyczna musi mieć to wszystko, co pomoże nam ratować stan oraz życie ofiar. Należy pamiętać, że nie jest to miejsce na środki dezynfekujące czy przeciwzapalne. Apteczka pierwszej pomocy powinna kondensować raczej sporą ilość opatrunków, plastry, nożyczki, koc termiczny, gazy, chusta trójkątna itp.