Atrakcje sportowe w Szklarskiej Porębie. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Szklarska Poręba czaruje swoim położeniem na pograniczu Gór Izerskich oraz Karkonoszy. To kapitalne miejsce dla amatorów czynnego wypoczynku oraz osób wrażliwych na urok przyrody. Na obieżyświatów czeka wiele miejsc godnych zobaczenia jak też ponad 10 tys. miejsc noclegowych. Szklarska Poręba zlokalizowana przepięknie na pograniczu dwu pasów górskich jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Naszej ojczyźnie. Od południa obejmują ją Karkonosze, z górującą nad miastem Szrenicą.

szklarska poręba

Autor: Jagoda♥Gio♥Maya
Źródło: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie mogą być doskonałym pomysłem – ferie w Szklarskiej to jest to. Na północy natomiast miasto łączy się ze stokami Gór Izerskich. Ze szczytu Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozciąga się wspaniały widok na całe Karkonosze, Izery i Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie są 2 wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, jakie są obowiązkowym punktem podczas zwiedzania miasta . Drugi z nich jest najważniejszym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest popularną jak też cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Przez wzgląd na swoje położenie panują w tym miejscu charakterystyczne warunki klimatyczne. Pomimo swego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) pogoda tu występująca jest porównywalna do tej która panuje w Alpach na wysokości powyżej 2 tys. metrów. Jest to spowodowane uformowaniem terenu jak też szybką cyrkulacją mas powietrza.

Okoliczności te są idealne dla sportsmenów, którzy często odwiedzają Szklarską Porębę i jej okolice szlifując kondycję oraz pracując nad nią przed ważnymi turniejami. Ów specyficzny mikroklimat ma wpływ też na świat zwierzęcy oraz roślinny. W Szklarskiej Porębie a także okolicach występują unikalne gatunki flory oraz fauny, charakterystycznych dla wysokogórskich terenów oraz terenów najmniej skażonych, na przykład porosty.

Jak myślisz? Czy dane na opisywany temat są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.coraltravel.pl/Hiszpania/Costa%20Brava/hotel/TOSSA_CENTER_/3180/40-2002-24FF.html), a znajdziesz w nim wiele fantastycznych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Dzięki swemu charakterystycznemu klimatowi Szklarska Poręba jest wielkim ośrodkiem zimowych sportów. Śnieg trzyma się w tej okolicy przeciętnie przez ponad 100 dni w roku, co pociąga mnogich amatorów białego szaleństwa z całego kraju. Znajduje się tu wiele wyciągów i doskonale utrzymanych tras zjazdowych.

Szklarska Poręba to jednak głównie miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na podróżników. Na każdym kroku możemy znaleźć tu restauracje, kafeterie, knajpki i inne lokale gastronomiczne, serwujące dania kuchni lokalnej i nie tylko. Z kupnem pamiątek również nie powinno być kłopotów. Najważniejsze dla przybywających podróżników to jednak znalezienie taniego noclegu. Z tym również nie powinno być najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta a także różnorodna. Znajdziemy tutaj tak luksusowy hotel (luksusowy hotel) spa (każdemu przyda się relaks) jak też prywatne pokoje do wynajęcia czy campingi. Zbliża się czas ferii zimowych. Polecam ferie w Szklarskiej Porębie!