Dominikana, najpiękniejsze plaże świata

Dominikana, karaibska wyspa to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko wielkich gwiazd. W obecnych czasach, na rozgrzanych słońcem plażach Dominikany, w cieniu wysokich plam kokosowych z przyjemnością regenerują siły rodziny Malinowskich i Nowaków.

Egzotyczne wycieczki

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie lubimy całodniowego plażowania czekają na nas pełne wrażeń wycieczki fakultatywne Dominikana. W stolicy kraju, San Domingo znajduje się wiele ciekawych zabytków z czasów kolonialnych, oraz urokliwe kafejki z tanim i pysznym jedzeniem. Ogromne wrażenie robi jednak na turystach bogata przyroda. Warto więc popłynąć na pobliską wysepkę Saona, by zobaczyć słynną płyciznę Piscina Natural.

A jeśli marzy się nam Dominikana nurkowanie, w błękitnej i cieplutkiej wodzie spędzimy wspaniałe chwile przypatrując się ciekawie ubarwionym egzotycznym rybom – najlepsze wakacje na Dominikanie – oferta Villapolonia. Jeśli wykupimy wycieczkę na safari, pamiętajmy, iż wielką atrakcją tej eskapady jest wspinaczka (blog alpinlife.pl) trasą wiodącą przez… siedmiostopniowy wodospad.

Najlepszą porą jest na Dominikanie przełom stycznia oraz lutego. To wówczas na Karaiby przypływa co roku ponad 200 waleni, by zakładać rodziny i rodzić młode. Po zwiedzaniu klimatycznego miasteczka odpocznijmy dając się namówić na najlepsze tutaj owoce – więcej…. Po czym odwiedźmy sklepiki, poszukując pamiątki dla bliskich.

Egzotyczna wycieczka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczki Karaiby czekają na nas w opcji first minut i last minut. W pierwszym przypadku, na ofertę należy się zdecydować co najmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Przecież i tak organizujemy wyjazd wakacyjny, w jakim celu czekać do ostatniej chwil?

Dobrze jest też korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym cena będzie korzystniejsza. Na ”chwilę” przed wyjazdem może trafić się nam wycieczka tańsza nawet o 40 procent. Zakładając, że jesteśmy zdecydowani, aby czekać spakowanym do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy znajdzie się wolne miejsce. Nieco tańsze bywają też wycieczki sprzedawane w sieci, gdyż nie musimy płacić za pośrednictwo agenta.