Jak wybrać główny instrument finansowy dla firmy

Każda firma w dzisiejszych czasach musi posiadać rachunek rozliczeniowy. Nie jest to tylko kwestia wygody, ale wymóg prawny. Konto takowe ustanowić może posiadacz przedsiębiorstwa lub też osoba przez niego uprawniona. Konto takie powinno być wykorzystywane wyłącznie do celów biznesowych. Wypływa z tego iż prezes przedsiębiorstwa będzie posiadał 2 konta: osobiste – tzw. Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy i konto firmowe.

zagraniczne banknoty

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Czynniki decydujące o doborze konta, nieistotne czy biznesowego czy osobistego są podobne. Przed dokonaniem wyboru należy sobie zadać pytanie do jakich celów przeważnie będzie ono wykorzystywane i z jakich produktów będziemy korzystali. Słowem, najlepsze konto firmowe to takie, jakie w najwyższym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Z rachunkiem bankowym jest trochę jak z garniturem, który powinien być dobrze do nas dobrany. Również najlepsze konto firmowe powinno być zrobione na miarę. Jak zatem wyselekcjonować konto dla naszego biznesu?

Nie jest to proste zadanie. Wbrew powszechnemu mniemaniu stopa procentowa rachunku nie będzie najbardziej ważka.

Poznaj adres www (https://www.traple.pl/) – specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy szczegółowe posty na ten ciekawy temat. Wejdź w podany link – nie zwlekaj!

Środki na rachunku będą przecież dosyć prędko przenoszone na inne rachunki. Poza tym są w wyższym stopniu dochodowe instrumenty bankowe służące do lokowania nadmiarów (zapewne także będziemy je wykorzystywać). Najlepsze konto firmowe musi umożliwiać łatwy sposób dostępu do skomplikowanych instrumentów finansowych. Ważne oczywiście będą również koszta miesięczne utrzymania konta – sprawdź tu: .

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj często proponowane są konta za darmo. Ale niestety nic nie jest za darmo, opłaty za konto zwykle ukryte są głębiej (na przykład nie płacimy za kartę debetową jeśli suma operacji w konkretnym miesiącu spełni z góry sprecyzowany pułap). Bardzo ważna jest wysokość opłat za przelewy do banków obcych. Rzecz jasna mało który człowiek biznesu ma czas na indywidualne porównywanie ofert banków, stąd wymyślono rankingi kont bankowych.

Porównuje się tam wiele instytucji kapitałowych oferujących konta firmowe co może w dużym stopniu uprościć wybór tegoż narzędzia finansowego. Takie rankingi opracowywane są co sześć miesięcy, co daje najbardziej aktualny obraz rynku kont firmowych, toteż rankingi są doskonałym instrumentem wspierającym dokonanie słusznego doboru.