Jakie są obowiązki osoby zatrudnionej jako kasjer walutowy?

Pośród zawodów, które mają ścisły związek z pieniędzmi jest też taki, który tyczy się obsługiwania m.in. zagranicznych środków finansowych. Osoba pracująca na tego typu etacie musi wykonywać takie operacje jak sprzedaż czy też kupno pieniędzy.

Do obowiązków tego typu osoby należy również bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji wykonywanych czynności i przechowywanie środków pieniężnych. Na osobie działającej na etacie kasjer walutowy ciąży niezwykle duża odpowiedzialność za wszystkie czynności powiązane z obsługą operacji pieniężnych. Tego typu kasjer powinien być ekspertem do spraw rozpoznawania autentyczności walut podczas realizacji poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię tego typu praca, potrzebna jest bardzo dobra umiejętność obsługi komputera, a także na poziomie komunikatywnym znajomość angielskiego. Naturalnie niezwykle mile widziane jest to, żeby kandydat do pracy na takim etacie miał już podobne doświadczenie zawodowe. Musi również mieć minimum średnie wykształcenie, najlepiej związane z ekonomią. Kandydat powinien się również legITymować niekaralnością.
baner06.2014]
kasjer walutowy

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagane jest też ukończenie kursów dotyczących umiejętności rozpoznawania autentyczności banknotów polskich i zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi dobrze funkcjonować w grupie, wyróżniać się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Ważna jest też komunikatywność, duża kultura osobista oraz zdolność koncentracji i szybkiego liczenia. Za wykonywaną przez siebie pracę, taki kasjer mógłby mieć nadzieję wstępnie na około 2000 złotych miesięcznie.

Taką wypłatę może otrzymać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie i mająca wyższe wykształcenie. To jest zaLEDwie pensja (zobacz obliczanie wynagrodzenia netto) średnia, a może być jeszcze większa. Zależy od stażu i wprawy.