Które dziedziny szczycą się największym zaufaniem obywateli?

Niektóre dziedziny charakteryzują się wielkim poparciemobywateli, a inne generują zawiść lubpodejrzliwość. W Polsce no i na świecie realizowane sąankiety, które sprawdzają stan ufności ludzi dopewnych profesji i w czołówce są strażacy. Nic dziwnego stawkę zazwyczaj kończą panowie politycy.

wyposażenie gabinetu

Autor: kaex0r
Źródło: http://www.flickr.com

Straż pożarna i panie pielęgniarki to elita wśród profesji cieszących sięzdecydowanym poparciem Polaków, ale też na całym świecie. Nie ma co się dziwić – pracownicy straży pożarnej narażają życie, a pielęgniarki mającholernie spartańską robotę.

Kliknij bez strachu ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (www.medimix.pl/dezynfekcja-duzych-powierzchni) opublikowano bardzo intrygujące wiadomości. One też są pasjonujące.

Zapewne ostrze chirurgiczne i lampa zabiegowa to nie ich żywioł, ale ich rola w ratowaniu wszelkiego życia jest nieoszacowana (zobacz: lampa zabiegowa). Pielęgniarki mogą szczyci się poparciem blisko 93% ludzi. Kolejne profesje to między innymi pracownicy ratownictwa medycznegoi pracownicy apteki. Najwyraźniej ludzie potrafią odwdzięczyć się tym, którzy ratują nasze życia. To o ratownikach, a co z farmaceutami? Trochę trudno stwierdzić, by ratowali życia ludzi, przynajmniej nie bezpośrednio. Aptekarzom ufamy, albowiem potrafią rozszyfrować recepty, szanujemy ich poziom wiedzy (farmaceuci wiedzą, co to koagulator, co ty na to?) i bardzo często wyręczają internistę. A jeśli chodzi o lekarzy, to są następni w kolejce. W Polsce plus minus 80% respondentów ufa lekarzom, co i tak jest zdaje się pozytywnym wynikiem, zważywszy na fakt, jak bardzo źle ocenia się się służbę zdrowia.

Z innej strony zapewne gros osób zdaje sobie sprawę, że problemem nie są sami lekarze, natomiast system, w jakim przyszło im wykonywać zawód – to sprawa jasna jak lampa operacyjna np: zobacz produkty na tmcpolska.com.pl. Nic dziwnego, że lekarze wyjeżdżają na zachód, jeżeli mogą tam być zatrudnionym w ciekawszych warunkach i za ciekawsze pieniądze. Tak samo pielęgniarki. Jeżeli tak dalej pójdzie, w placówkach medycznych pozostaną tylko chorzy.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to na pewno sprawi Ci radość informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link choroba lokomocyjna przyczyny.

Pytanie jak zaufanie publiczne rozkłada się względem konkretnych specjalności. Dentyści mogą mieć tarapaty – mało kto ich lubi. Inaczej ginekolog. Fotel ginekologiczny to niemal fotel psychologa, oba miejsca kojarzą się z solidną dawką ufności i odnoszą się do bardzo prywatnych spraw(profesjonalny fotel ginekologiczny). Kraniec zestawienia zamykają urzędnicy, duchowieństwo i prawnicy. Żadna nowość.