Na jaką opcję prowadzenia księgowości w założonej przez nas firmie się zdecydować?

Zakładając własną działalność gospodarczą, prędzej czy później spotykasz się z koniecznością zlecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych i nie ma to do końca znaczenia, czy są to pełne księgi rachunkowe czy tylko proste rozliczenia jak PKPiR czy ryczałt.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nie zawsze właściciel firmy potrafi zgodnie z przepisami poprowadzić księgi, a poza tym – rzadko kiedy ma na to czas. Jednak wybór konkretnej osoby nie jest wcale tak łatwy, jakby się to mogło na początku wydawać. Przede wszystkim z uwagi na mnogość możliwości do wyboru, a także na ogromną odpowiedzialność finansową związaną z z tego typu obowiązkami.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej rozliczenie pit gdańsk na omawiany temat – informacje okażą się z pewnością niezwykle interesujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Musimy wiedzieć, że bez względu na to, czy podejmiemy decyzję o przyjęciu księgowej czy podpisaniu umowy z biurem, zawsze to my płacimy kary i mandaty za pomyłki. W przypadku biura sytuacja wygląda odrobinę lepiej – ma ono ustawowy obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej od popełnionych pomyłek, więc w przypadku pomyłki możemy liczyć na ewentualne odszkodowanie (sprawdź również poradnik na temat – odszkodowania za wypadek komunikacyjny) i zwrot poniesionych przez nas kosztów. Z drugiej strony zatrudnienie osoby na stanowisku księgowej pozwala na dokładniejszą kontrolę nad finansami i niemal natychmiastowy dostęp do deklaracji. Gdy w końcu decyzja będzie podjęta – załóżmy, iż zdecydowaliśmy się na zlecenie księgowości do biura księgowego Centrum Podatkowe Olsztyn Biuro Rachunkowe z Mrągowiusza – poszukajmy takiego, które na pewno nie zawiedzie naszego zaufania.

Najlepiej popytać wśród znajomych przedsiębiorców. Jest to najskuteczniejsza metoda. Gdy jednak nie dysponujemy takimi znajomościami – korzystajmy z internetu. Należy wówczas wprowadzić frazę, która nas interesuje, dodając do niej nazwę miasta, aby zawęzić teren poszukiwań. Na przykład: usługi rachunkowe Po uzyskaniu wyników – poszukajmy jak najwięcej opinii na temat znalezionych biur i wybierzmy to z największą renomą.