Popularne środki o działaniu przeciwbólowym

Mnóstwo środków przeciwbólowych i wykazujących działanie przeciwgorączkowe jest dostępnych w aptekach bez konieczności przedstawiania recepty. Specyfiki te są bezpieczne, aczkolwiek nie wolno przesadzać z ich zażywaniem.

tabletki

Autor: Stefan Funke
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród znanych środków medycznych dostępnych w aptece bez recepty jest No-Spa. Środek ten jest lekiem działającym rozkurczowo na mięśnie gładkie. Skurcz mięśni gładkich powodują silne bóle brzucha. Może pojawić się poprzez stres, zazwyczaj skurcze te są efektem nadmiernej ilości spożywanych pokarmów. Na silne bóle brzucha przeważnie skarżą się również kobiety w czasie menstruacji. No-spa jest jednym z najczęściej zażywanych leków przy takiego typu niedogodnościach – więcej info – No-spa (więcej info – No-spa).

Jest dostępne bez recepty w aptekach także internetowych. Składnikiem, który zawarty jest w leku No-Spa jest chlorowodorek drotaweryny. To właśnie tego typu substancja eliminuje bóle powstałe przez skurczem mięśni gładkich. Substancja ta wchłania się jest bardzo szybko, dlatego ból po zażyciu leku mijają bardzo szybko. Jak wiele leki, również No- Spa może nieść za sobą skutki uboczne. Niedogodności w związku ze skutkami ubocznymi zdarzają się jednak u bardzo małej liczby osób. Nim zażyjemy lek uważnie przeczytajmy dołączoną z informacjami ulotkę.

tabletki

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród udostępnionych bez recepty leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym znajduje się Pyralgina o czym można przeczytać – Świat Leku (Świat Leku). Lek Pyralgina jest polecana jako środek przeciwbólowy dla osób z silnymi dolegliwościami bólowymi. Jako środek przeciwgorączkowy mogą go stosować osoby, u których stany gorączkowe nie spadają pomimo przyjęcia innego środka przeciwgorączkowego oraz ci, którzy nie powinni stosować innych środków wykazujących działanie przeciwgorączkowe. Nim zdecydujemy się zażyć zakupioną w zwykłej bądź internetowej aptece lek, powinniśmy bardzo uważnie przeczytać dołączoną do opakowania ulotką. Najczęściej stosowaną postacią Pyralginy są tabletki. Od pewnego czasu lek ten dostępny jest także w formie granulek, które rozpuszczamy w wodzie.

Zarówno No-Spa i Pyralgina należą do leków, których nie wolno stosować kobietom w ciąży. Obydwóch leków nie mogą spożywać również kobiety karmiące piersią. Używanie tych leków w ciąży może być możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem.