Rehabilitacja stawu skokowego

Nastała moda na zdrowy tryb życia. Siłownie i kluby fitness mnożą się jak grzyby po deszczu, a w parkach roi się od biegaczy i miłośników dwóch kółek. Nic dziwnego, siedzący styl życia i praca przy komputerze sprawiły, że nasz organizm zaczął domagać się aktywności. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na naszą kondycję, samopoczucie oraz figurę. Niestety, zażywając ruchu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju urazy. Najbardziej powszechnymi urazami, które spotykają osoby uprawiające sport bywa zwichnięcie lub skręcenie stawu skokowego.

Rehabilitacja po wypadku
W najwyższej grupie ryzyka na tego rodzaju kontuzje stopy są osoby biegające, ponieważ do skręcenia dochodzi zazwyczaj podczas zetknięcia stopy z podłożem. Wówczas, kiedy stopa jest nieprawidłowo ułożona do podłoża podłogi może dojść do przekroczenia wytrzymałości ruchowej stawu. () Zależnie od stopnia może dojść tylko do naciągnięcia więzadeł lub też całkowitego zerwania ciągłości więzadeł. Tego typu kontuzja objawia się silnym bólem, opuchnięciem, a także zmianą koloru skóry w obrębie kontuzji.

Masz ochotę wiedzieć więcej z tego interesującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij tutaj (https://hipokrates-olesnica.pl/) i przenieś się do kolejnej witryny.

nierzadko do skręcenia dochodzi niespodziewanie i równie częstokroć jest ono traktowane pochopnie, co może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Każdorazowe tego typu zdarzenie wymaga konsultacji lekarskiej. Dla diagnozy i przedsięwzięcia odpowiednich kroków, lekarz oprócz obejrzenia stopy, zaleca badanie RTG. Niemalże we wszystkich przypadkach konieczna bywa reha kompleks stawu skokowego. () Dzięki rehabilitacji można uniknąć dokuczliwych komplikacji i dolegliwości bólowych. Czasami konieczne jest leczenie operacyjne oraz w ramach powrotu do zdrowia, również nieunikniona jest rehabilitacja stawu skokowego. Na rynku medycznym znaleźć możemy wielu lekarzy ortopedów i fizjoterapeutów.

Dokonując wyboru rehabilitanta, należałoby by jednak kierować się opiniami i zwrócić uwagę na zakres specjalności danego specjalisty. Najlepiej wybrać takiego, który miał już kiedyś styczność z podobnymi przypadkami. Rehabilitacja w większości urazów przynosi pożądany efekt , więc nie warto traktować po macoszemu żadnego bólu, choćby tego o niskim natężeniu, który to może spowodować długotrwały uszczerbek. W efekcie właściwego leczenia możemy wrócić do aktywności fizycznej oraz cieszyć się sprawnością fizyczną przez długi czas.