Uprawianie sportów, a ściślej aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, pomoże utrwalić kondycję, a także doskonałe samopoczucie

Zwykło się mawiać, że osoba pracująca fizycznie całymi dniami powinna relaksować się przy rozwiązywaniu łamigłówek lub lekturze prasy. Natomiast panie siedzące 8 godzin przed komputerem potrzebują chwili wytchnienia, którą zagwarantować może poobiedni spacer po parku. Tymczasem lekarze przekonują, że w istocie każdemu jest potrzebna solidna, ale jednocześnie rozsądna, porcja ruchu i ta rzeczona uwaga nie odnosi się tylko do osób pracujących.

Narciarze

Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com

Gimnazjaliści powinni ruszać się nie tylko na wuefie, a starsi nie w każdym przypadku muszą zasłaniać się dolegliwościami charakterystycznymi dla ich wieku. Wystarczy zaledwie jedno popołudnie w tygodniu spędzone poza miastem, żeby zregenerować organizm i poprawić sobie nastrój. Wycieczka – https://eccotravel.eu/japonia/ – rowerowa staje się tą atrakcją, z której ochoczo korzystają całe familie. Mieszkańcy miasteczek wyjeżdżają poza jego granice, aby pooddychać świeżym powietrzem. Sporym zainteresowaniem cieszą się ścieżki rowerowe, szczególnie te usytuowane na obszarach typowo rekreacyjnych, np. na Mazurach.

Na wiosnę można zastanowić się nad tym, żeby nawet caluśki weekend spędzić na łonie przyrody – wtedy trzeba spakować kanapki z białym serem i termos z gorącą herbatą, a smaczny posiłek będziemy mieć zapewniony. Wycieczka rowerowa nie bywa oczywiście jedyną formą aktywności ruchowej, którą zalecają lekarze. Ostatnio dużą karierę robi nordic walking. Ten rodzaj sportu także korzystniej uprawiać poza miastem, bo tam powietrze bywa mniej zatrute spalinami. A najlepiej na kijki udać się do lasu mieszanego i to niezależnie od pory roku bądź stanu aury. Więcej na ten temat: kliknij to.

Choć niewątpliwie najmilej chodzić po lesie w gorące popołudnie, gdy powietrze jest przesycone aromatem rozgrzanego igliwia. Natomiast najmniej kosztownym rodzajem sportu są chyba marszobiegi. W ostateczności wystarczą komfortowe trampki, dres i oczywiście odrobina silnej woli, gdy za oknami plucha. Dla zainteresowanych tematem: blog.

zawody piłkarskie

Autor: Rob Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

A w czasie urlopu spędzanego nad morzem najbardziej żwawo chodzimy na długie spacery. W tym przypadku aktywność ruchowa jest prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się właściwego i zabawnego kompana do konwersacji.

Nie wstydź się – w szukaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie w następne linki. W końcu na pewno wyszukasz coś fajnego.

I tak na urlopie można połknąć bakcyla i po powrocie do domu rozpocząć uprawianie sporów, a w grę może nawet wchodzić codzienna wycieczka rowerowa poza serce miasta.