Urlop po turecku

O ile pragniesz mieć niezapomniane wakacje, Turcja to trafny kierunek urlopowych wyjazdów. Ten znajdujący się na złączeniu dwóch kontynentów kraj posiada wiele ciekawych rzeczy dla odwiedzających. Można rzec, że posiada w sobie wyjątkowe połączenie, które sprawia, że jest często wybieranym kierunkiem wczasowym.

Po pierwsze, w tym państwie można spotkać słoneczne plaże i urokliwe morze – najlepszy komplet dla tych, którzy lubią wielogodzinne opalanie się i taplanie w wodzie. Po drugie, to państwo może zaoferować także mnóstwo niesamowitych zabytków. Przekonaj się sam – turcja z niemieckim biurem podróży.

Najważniejszym miejscem do zobaczenia jest naturalnie miasto stołeczne kraju. Każdy przyjezdny powinien, jeżeli rzeczywiście ma możliwość, spędzić w tej ogromnej metropolii co najmniej parę dni. Należy tu zwiedzić Hagię Sofię – meczet zmieniony w muzeum, przed wiekami największy kościół chrześcijański. Podobnie wygląda Błękitny Meczet, inny obligatoryjny punkt zwiedzania. O ile chcesz zobaczyć jeden z najwspanialszych placów handlowych na świecie, poszukaj dzielnicy Taksim. W tym regonie stolicy można dostać naprawdę każdą rzecz, jaką sobie wymyślisz. Oprócz stolicy Turcja zawiera jeszcze jedno miejsce, które powinno się zobaczyć. Są to pozostałości Troi, bardzo starego miasta, którego zdobycie zostało zawarte w ponadczasowej Iliadzie. Poza tym można udać się na wyjazd szlakiem cudnych pozostałości greckich osad, położonych przede wszystkim w rejonie riwiery.

Jeżeli zaś zamierzasz udać się na niezapomniane wakacje za małe pieniądze, musisz polować na last minute. Takie szukanie wymaga cierpliwości i skrupulatności – każdego dnia powinieneś czytać świeże informacje od biur podróżniczych – www.apollotour.pl/.