W co inwestować, aby zarabiać na giełdzie, i których najczęstszych błędów należy się wystrzegać?

Każdy z nas chce zarabiać wielkie kwoty, przy jak najmniejszym ryzyku. Tylko czy jest to w ogóle realne, aby wejść na giełdę i bez znajomości reguł obowiązujących na rynku, zarobić wielkie kwoty?

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, głównym czynnikiem będą trafione i pewne zakupy, w co inwestować aby zarobić? O tym za chwilę.

Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie naszej przygody z handlem na giełdzie wypada uzmysłowić sobie, że przed nami klarują się bardzo duże możliwości, należy należy poprzedzić właściwym przygotowaniem. Poza oczywistymi czynnościami, jak np. założenie konta maklerskiego, powinniśmy również wiedzieć, że nie opłaca się rozpoczynać naszej przygody z giełdą od zainwestowania znacznych kwot, tzn. takich, na możliwą stratę, których nie możemy sobie pozwolić.

Które inwestycje okażą się najbardziej zyskowne?

Zdaje się, że po wieloletnich spadkach, w tym aż o 20% w obecnym roku, cukier zaczyna się odbijać. W środowisku możemy natknąć się na głosy, żeby grać pod załamanie okazałego sektora cukrowego w Brazylii, skąd bierze się 1/3 światowej produkcji. O ile obserwowane odbicie nie okaże się jedynie chwilowe, to możemy spodziewać się punktu zwrotnego dla całego rynku. Regularnie ponosi straty również dolar kanadyjski, który jest mocno związany z rynkiem paliw.

Niebywale ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? Jeśli tak, to namawiamy do kontaktowania się. Z przyjemnością odniesiemy się do każdej wzmianki.

Również na ten sektor powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ może pojawić się okazja do wielu zyskownych inwestycji.

Główne indeksy warszawskiej giełdy

Autor: Money.pl
Źródło: Money.pl
Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Warto obserwować liczne relacje na mapie geopolitycznej świata, a zwłaszcza Grecję. Jeżeli ta wyjdzie ze strefy euro, wtem europejska waluta straci na wartości względem dolara, co natomiast oznaczać będzie jeszcze większe spadki cen surowców. Oprócz sytuacji związanej z surowcami, traci również największy niemiecki indeks.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia między wierzycielami a rządem w Atenach, wtedy będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków cen w Niemczech. Wracając na rodzimy rynek wypada zwrócić uwagę na mocną pozycję Inter Groclin Auto SA. Ich notowania, na przełomie ostatniego tygodnia, wzrosły aż o 15%.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To kliknij i przeczytaj, co zawiera rekomendowana strona (http://www.eccotravel.eu/sloneczne-plaze/wietnam/mui-ne/pandanus-resort/) – znajdziesz tam podobnie absorbujące dane.

Giełda jest bardzo dynamiczna i żeby generować zyski konieczna okazuje się jej regularna analiza.