W jaki sposób wybrać dobrą kolonię dla malucha?

Mały chłopiec, który panicznie się boi wody na żeglarskim obozie, sześciolatek w szkole przetrwania. Rodzice przesyłają własne pociechy na coraz to bardziej wymyślne kolonie. W jaki sposób wybrać te najbardziej odpowiednie dla mojego dziecka?

butelka na ławce w mrocznej scenerii

Źródło: flickr.com
Rynkowa oferta wyjazdów dziecięcych jest imponująca. Im młodsze dziecko tym wybór odpoczynku musi być staranniejszy. Pierwsze kryterium do spełnienia to skłonności malucha. Nie powinno się posyłać na obozy konne obozy konne dla dzieci dziecka, który kategorycznie jak też długo protestuje jak też przeżywa lęki z nim związane. Poniektóre dzieci nadają się na pierwszy wyjazd już w wieku sześciu lat, zaś inne jako 10-latki. Zależy to od usposobienia malucha, osobowości, stopnia samodzielności oraz doświadczenia życiowego. Pamiętajmy jednakże, że nie starczy zadać dziecku pytanie „czy pragniesz pojechać na kolonie?” ponieważ jeśli to jest pierwszy raz to najprawdopodobniej usłyszymy „nie!”. Powodem pierwszej odmowy wcale nie musi być faktyczna niechęć oraz niedojrzałość malucha, lecz zwykły brak wiedzy na temat co się dzieje na takim obozie.
narciarze

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw więc trzeba dziecko ostrożnie oswajać z ideą samodzielnego wyjazdu, opowiadać na czym polega życie kolonisty, podkreślać korzystne strony wyjazdu, mówić jak najwięcej konkretów na przykład o świcie wpierw jest pobudka oraz krótka gimnastyka, a potem idziecie na śniadanie, wychowawca zawsze będzie służył pomocą, nikt nie zmusza dzieci do jedzenia itd. Istotna materia to wybór tematu obozu. Obozy, które my rodzice pamiętamy z naszego dziecięctwa już dawno odeszły do historii.

Współcześnie każdy zorganizowany wyjazd dziecięcy posiada sprecyzowany temat. Do wyboru mamy obozy sportowe takie jak obozy konne, kolonie konne artystyczne (taniec, plastyka itp.), językowe, przygodowe itp..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*