Za chwilę zawita do nas lato

Warto więc już dziś zacząć planować letnie wycieczki. „Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” – lecz jeżeli nie lubimy jeździć „w ciemno”, przeznaczmy trochę czasu na wyszukanie miejsca w pensjonacie czy domu wczasowym.
Miejscowością, w której dobrze spędzą wypoczynek, i rodziny z dziećmi i łaknący zabawy single jest Kołobrzeg. To przepiękne, zadbane, cały czas rozwijające się miasto, ze swą bogatą, ciekawą historią, portem oraz latarnia morską.

Plaża we Władysławowie

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/

Należy tylko rozważyć, w której z dzielnic chcemy się zatrzymać – bliżej Parku Zdrojowego czy po stronie zachodniej. Kołobrzeg (Jak szukasz praktycznych wskazówek na temat wakacji na wybrzeżu – kliknij) to wspaniałe miejsce na piesze wędrówki i zwiedzanie, zatem w chwilach kiedy aura nie dopisuje – miasto zapewnia nam sporo wrażeń. Trudno też sobie wyobrazić urlop nad Bałtykiem nie jedząc świeżej, smażonej lub wędzonej rybki, która w nadmorskim klimacie smakuje wybornie.
Jeżeli pojedziemy bardziej na. trafimy do Władysławowa, które wabi przyjezdnych swymi szerokimi i czystymi plażami – w tej miejscowości również nie będziemy się nudzić. Z Domu Rybaka przy dobrej widoczności ujrzymy panoramę miasta, port oraz latarnię morską w Rozewiu… To także świetna baza wypadowa, do interesujących wycieczek po tym regionie Polski. Dzieci będą zachwycone wyprawą na Hel, gdzie dane im będzie ujrzeć psoty fok w fokarium, a Muzeum Obrony Wybrzeża będzie nie lada gratką dla miłośników historii – tych młodszych i tych większych.

Kołobrzeg, plaża

Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu

Zachęcamy więc by już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Dla ułatwienia, wskazane jest wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: noclegi we Władysławowie (śnisz o słonecznych wakacjach? – oferta), a zobaczymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością zdecydujemy się na odpowiednią.
Moda i łatwa dostępność wypadów zagranicznych miały związek z tym, iż dużo osób zapomniało o wypoczynku spędzonym nad polskim morzem. Nie pamiętając o tym, że wczasy nad polskim morzem to nie tylko plaże, ale też klimat, który bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*