Sposoby na niemowlęcą kolkę

Podczas gdy kolka dopadnie twego maluszka, nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul pociechę i pomóż mu przetrwać te trudne momenty. Istnieją sposoby, które przyniosą ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest niebezpieczna, jednak ogromnie przykra zarówno dla niemowlaczka jak i jego dla rodzicieli.

Małe dziecko

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Bobas żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, że rodzicom serce się kraje. Są bezsilni i wyłącznie pocieszają się myślą, iż ataki miną same po paru miesiącach.

Czy pragniesz poznać więcej ciekawostek na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie zawiedziesz się. To pokrewna tematyka!

Rzeczywiście, nie istnieją leki, jakie w ciągu kilku minut rozprawiłby się z kolką, jednak nie jesteśmy względem niej kompletnie bez szans.

Gdy któregoś dnia twój kilkutygodniowy brzdąc zacznie bardzo głośno krzyczeć, nie pozwoli się uspokoić, z powodu mocnego bólu będzie podciągać nogi do brzucha, możecie być pewni iż to właśnie kolka. Ataki kolki pojawiają się między pierwszym a trzecim miesiącem życia niemowlaka i z reguły znikają tak samo ni stąd ni zowąd, jak się rozpoczęły, nie zostawiając żadnych śladów. Dolegliwości występują często po południu czy wieczorem i potrafią utrzymywać się od kilku minut do paru godzin. Zobacz również: (Zakupy w specjaliści nie odkryli ich przyczyny, wiemy jedynie, co może sprzyjać tymże atakom. Popularna jest także teoria mówiąca o tym, że źródłem kolej jest reakcja alergiczna berbecia na proteiny mleka krowiego jedzone przez karmiącą matkę, lub niedostatek laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny, który to kryje się tak w pokarmie kobiecym, jak także w pokarmie modyfikowanym.

Pewne jest również, iż fatalny wpływ na samopoczucie malucha ma zbyt duża ilość przełykanego w czasie ssania powietrza. Pęcherze powietrza gromadzą się w przewodzie pokarmowym malucha, powodując silne skurcze jelit i wzdęcia. Od chwili kiedy rozpoczęto wnikliwiej badać psychikę niemowląt, powodów kolki dopatruje się dodatkowo w zmęczeniu a także nazbyt dużej ilości podniet, którym maluszek poddawany zostaje przez cały dzień. Autor:

Leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, że ataki pojawiają się zazwyczaj między godziną 16 a 21. Opinią psychologów, kolce sprzyjać może także przemęczenie, zdenerwowanie oraz stres mamy. Na tego typu dolegliwości dziecięce istnieją wprawdzie leki, jednak działają one jedynie wiatropędnie oraz rozluźniająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*