Gdy nadchodzi okres letni zostawiamy w szafie ubrania na zimę i poszukujemy idealnej kreacji na cieplejsze dni

Lato to cudowny czas na relaks oraz wypoczynek. Jak pogoda sprzyja chętnie spędzamy każdą chwilę na dworze: grillujemy, spacerujemy a także uprawiamy sporty. Jak pragniemy być aktywni korzystnie ubrać się tak, ażeby było modnie i komfortowo.

koszulka do biegania

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Kobiety mogą nosić szorty lub buzer cross spodnie letnie w różnych wariantach. Odpowiednio sprawdzą się tzw. spodnie rurki w jasnych kolorach. Można też nosić cygaretki, długie białe spodnie lniane oraz rybaczki w różnorodnych odsłonach. Jeśli chodzi o buty to wszystko jest zależne od okazji. Na grilla czy krótki spacer spokojnie można założyć klapki lub sandały. Kiedy planujemy aktywność lepiej wybrać trampki, tenisówki albo bawełniane baleriny. Jeśli chodzi o letnie bluzki to wybór jest naprawdę spory.

Na bardziej znaczne upały polecane są skąpe koszulki na cienkich ramiączkach. Na działkę spokojnie można założyć koszulkę z odsłoniętymi plecami. Jak temperatura jest umiarkowana ubieramy koszulki z krótkim rękawem – zobacz np., dość wykwintne bluzki wiskozowe rodzaju kimono albo romantyczne bluzki o braku rękawów ozdobione koronką. A co dla panów? W tej dziedzinie jest na pewno łatwiej coś wybrać, a to z tego powodu, iż moda męska jest mniej wymagająca. Tak naprawdę, często możemy spotkać bardzo modnych mężczyzn, jednak jak ktoś się nad tym nie zastanawia, to nie ma takich trudności.

koszulka na rower

Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciętny mężczyzna, kiedy nadchodzi okres letni wybiera zestaw prosty i przewiewny. Najważniejsza jest koszulka, powinna być z łagodnego i przewiewnego materiału. Najkorzystniej jak jest w jasnych odcieniach, ponieważ na przykład w czarnej być może nam zbyt gorąco. Dobrym pomysłem są koszulki sportowe z nadrukiem. Wielu mężczyzn interesuje się piłką nożną i ma swoje najlepsze piłkarskie teamy, ale też w pozostałych dyscyplinach sportu. Takie koszulki są z łatwością dostępne. Niektórzy wybierają też spodenki, ale to akurat rzadziej spotykany widok. Tak więc pamiętajmy, że na lato korzystnie wybrać lekkie i przewiewne zestawy ubrań, dotyczy to jednocześnie do kobiet, jak i mężczyzn. To sprawi, że nie będziemy zbyt narzekać, że bardzo upalnie i się pocimy. Wiadomo, że jak nadejdą upały, to nie da się uniknąć zbyt dużego przegrzania organizmu, ale z pomocą przewiewnej odzieży na pewno zminimalizujemy złe samopoczucie.