Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikami

Kraków to miasto stare i majestatyczne, ale zarazem dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością. Warto tu przyjechać i poczuć nadzwyczajną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o niezwykle obfitej historii, przez stulecia będącego obserwatorem najistotniejszych dla Polski wypadków, toczą się turyści z całego świata. Do zwiedzenia Krakowa niezbędny jest pilot. Trzeba tu miło spędzić czas i nie musi się to łączyć z bieganiną po wszelkich zabytkowych miejscach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać. Sami możemy odczuwać się nieco zagubieni, wobec tego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy chcą dostrzec legendarne zabytki Krakowa, wykonana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem cywilizacji, lokalizacją zebrań i działań, dlatego można się tu przysiąść na na dłuższy czas. Do dziś przeżyły umiejscowione na nim Sukiennice, z początku lokalizacja handlu.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym materiale zagadnienia otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne porady zobacz pod adresem, który znajduje się tu.

W zamkowych wnętrzach oczekują nas liczne ekspozycje, których nie trzeba ominąć zwiedzając Kraków. Dla zaciekawionych: przeczytaj.

Przewodnik zaprowadzi nas też do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas cała przeszłość Polski i wielkiego dzwonu Zygmunta, jaki uderza tylko przy okazji najdonioślejszych dla kraju i grodu zdarzeń. Wstępując w zamkowe mury, warto udać się też na dziedziniec arkadowy i rzucić okiem z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego jamy wiodą kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na stronie (http://www.stajniaiskra.pl/) podobne artykuły, one też będą na opisywany temat.

Smocza czeluść to w rzeczywistości jaskinia kresowa, wydzielona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca ogniem to ukochana atrakcja małych obieżyświatów.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Turyści, którzy chcą zerknąć na Kraków z góry powinni wspiąć się na krakowskie pagórki, sprawujące zastosowania miejsc widokowych. Najistotniejszym i niezwykle charakterystycznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia pełny dziejowy i nowoczesny Kraków, punkty obserwowane uprzednio, można popatrzeć z zupełnie innej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam imponujące podania dotyczące tego grodu.