Urlop luksu dla każdego – pomyśl, jak mógłbyś wypocząć

Dziś na wakacyjne wycieczki może pozwolić sobie praktycznie większość z nas. Zależnie od tego jaki posiadamy budżet możemy zdecydować się mniej lub bardziej luksusowe wycieczki. Naturalnie, prawdziwy luksus „słono” kosztuje i na taki stać tylko nielicznych. Warto jednak, przynajmniej raz w życiu udać się na tego rodzaju wakacje nie tyle, by poczuć się jak przysłowiowy krezus, ile by zasmakować prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe wycieczki są luksusowe w szczególności dlatego, że gwarantują nam przeżycia i wrażenia, których nie dostaniemy na co dzień. Zapewniają uciechę i pobudzają w zasadzie wszystkie zmysły: cudowne, wręcz niebiańskie zakątki, cudowne, aromatyczne zapachy, cisza, relaks – to tylko namiastka atrakcji jakie czekają na nas w egzotycznych miejscach.

Przekonaj się, że taka wskazówka z serwisu nie umknie Twej uwadze, gdyż opisuje konkretnie taką problematykę, jak post, który właśnie w teraz widzisz.

Tutaj życie płynie inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej niebieska, kryształowa, powietrze bardziej świeże, słońce bardziej gorące, a kwiaty piękniejsze. Przykładem takiej wyspy jest chociażby Wyspa Mauritius mieszcząca się w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, jako, że tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak egzotyczne wakacje. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi lądu natomiast panuje wręcz rajski klimat – upalnie, słonecznie, tropikalna, rzadko spotykana roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy przeplatane z azjatycką kulturą, indyjskimi kolorami i … europejską ekskluzywnością. W hotelach bowiem panuje najwyższy z możliwych standardów. Tutaj każdy podróżnik traktowany jest wręcz po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście kosztuje – wyjazd w takie egzotyczne miejsca średnio kosztuje około 10 tys złotych. Nie jest to jednak cena wyrzucona w błoto. Tak spędzone wakacje, czy podróż ślubna i tym podobne zapewnią niezapomnianą przygodę. W końcu jak często mamy możliwość poczuć się niczym w raju?

Podobno żyje się tylko raz, trzeba więc jak najwięcej czerpać z życia i przynajmniej raz wybrać się w taką fantastyczną, luksusową podróż.