Wilno – idealne miasto turystyczne, czyli co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, kiedy i my zamierzamy się tam udać

Kiedy doskwierają nam długie, zimowe miesiące, warto zaplanować sobie fenomenalną podróż na wiosnę. Nie musimy od razu lecieć na Malediwy, wystarczy chwila relaksu w stolicy Litwy. Wilno przyciąga turystów z całego świata, z jakiego względu zatem i ty nie miałbyś go odwiedzić?
Zwiedzanie warto rozpocząć od Starówki Wileńskiej, która charakteryzuje się mnogością stylów architektonicznych, co mówi o żywej przeszłości Wilna.

Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Ale nie jedynie ona jest warta zainteresowania, atrakcyjnych oraz malowniczych miejsc jest zdecydowanie więcej. Niewątpliwie warto wybrać się na Górę Zamkową, z której ujrzymy niesłychaną panoramę miasta – czytaj więcej. Niezaprzeczalnym symbolem Wilna jest także Ostra Brama, lecz też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Ujrzymy tutaj rzeczywiście przepiękne nagrobki i pomniki, a także spoczywa tutaj dużo znanych i ważnych Polaków, zatem to jeden z głównych polskich cmentarzy, choć zlokalizowany jest nie w Polsce, lecz na Litwie. Bardzo istotnym zabytkiem ze średniowiecza jest co więcej Kościół Św. Anny.

Niemcy

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż nieduży, to ma przepiękne, kunsztowne koronkowe rzeźbienia oraz zdobienia znajdujące się na fasadzie. Kolejnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Przebywając w Wilnie nie można też nie pospacerować po deptaku, a dokładniej po Ulicy Zamkowej, gdzie można fascynować się zabudową miasta oraz wyszukać niejedną pamiątkę dla najbliższych.Po powrocie z fenomenalnej wycieczki chęć na podróżowanie wcale nie maleje, a zupełnie na odwrót – zobacz. Chcielibyśmy znów gdzieś jechać, najlepiej od razu.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy, iż przepierzemy parę ubrań, spakujemy potrzebne rzeczy i już możemy ruszać.

Ten wątek jest dla Ciebie ciekawy? To przekonaj się sam, że pozostałe portale też mają pokrewne dane, które wciągną Cię totalnie.

Nie musimy żyć w takim pośpiechu, lecz jak najbardziej, można już rozmyślać nad następnym wyjazdem i tym razem wybrać na przykład Hamburg.

Nigdy nie myślałeś, by tam jechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast z Niemiec. Umiejscowiony jest nad wodą i niewątpliwie zachwyci każdego. Perła północy zapewnia możliwość korzystania z wielu atrakcji, dzięki którym każdy dzień będziemy mieć wypełniony od rana do nocy.