Jak zrobić zdjęcie do CV?

Szukanie pracy to dla części nieprzyjemny temat, jednak nie zapominajmy, że podstawą jest udane CV.

Na nim z kolei dobre wrażenie da się osiągnąć za pomocą zdjęcia. Typowe poszukiwania pracy zwykle mogą wyglądać podobnie i trudnym etapem jest konstruowanie odpowiedniego CV, a zaraz po tym listu. Zdjęcie niektórzy traktują jako coś nieważnego, zamieszczając nieładne ujęcia z dowodu osobistego. To pewnego rodzaju fotografia reklamowa, więc musimy dopasować je odpowiednio do sytuacji. Niektórzy twierdzą, że zdjęcie nic nie zmieni, ponieważ najważniejsze jest doświadczenie. Jeśli na pewno każdego dnia lubimy oceniać po wyglądzie, z jakiego więc powodu rekrutujący nie mieliby nas uznać za inteligentnych tylko ze względu na zdjęcie.

Złe zdjęcie, czyli…

Rekrutujący twierdzą, że zdarzają się prawdziwie niewłaściwe fotografie nie do końca ubranych kobiet i mężczyzn prosto z imprezy. Zdjęcie na luzie wcale nie musi być pstryknięte z zaskoczenia na rodzinnym grillu. Ważna zasada to teraźniejsze zdjęcie. Na fotografii musimy wyglądać tak, jak pojawimy się na właściwej rozmowie o pracę. Wielu poszukujących pracy przesyła tradycyjne CV dziwnym zdjęciem w sepii, a inni dodają dziwaczne barwy do tła.

Zdjęcie pasujące do stanowiska

Oczywiście, jeżeli poszukiwacz walczy o poważane menedżerskie stanowisko, zdjęcie powinno być odpowiednio oficjalne, może więc przydać się fotografia fotografie na pomnik fotoporcelana korporacyjna Warszawa jest znana z takich: zdjęcie w odpowiednim stroju, zaplanowane przez fachowca i to najczęściej działa. Jeśli nie zapewni kolejnego etapu rekrutacji, z całą pewnością nie będzie przyczyną porażki. Oprócz tego wszystkie zdecydowanie ekstrawaganckie posady, potrzebujące autopromocji, a nawet pokazania się od innej strony, z całą pewnością wymagają intrygujących fotografii. Stylistka ma możliwość przesłać nawet swój look book, a pracownik agencji interaktywnej może spokojnie pokazać się nieoficjalnie. Z całą pewnością, jeśli zależy nam na dobrym wrażeniu, pokazać coś fotografią i skierować na siebie uwagę – warto umówić się z fachowcem na niedużą sesję. Dobra wizja profesjonalisty może pomóc w znalezieniu pracy.