lubisz wycieczki egzotyczne? – jeśli tak, to spędź wakacje na Sri Lance

Sri Lanka to średniej wielkości wyspa o powierzchni 65 tys. km kw. Żyje na niej ok. 21 mln ludzi. Aż trudno uwierzyć ile tajemnic znajduje się na tak niewielkim obszarze. O wspaniałości tego miejscaświadczy nawet jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka oznacza „olśniewający kraj”. Współcześnie kojarzy się ona turystom przede wszystkim z gorącą plażą i kąpielą słoneczną.

wakacje, wczasy, wycieczki, egzotyka
Faktycznie, jest| tu dużo pięknych plaż, ale to nie wszystko. Swoją wyjątkowością zaskakują również egzotyczne okazy zwierząt. Do najbardziej znanych należy z pewnością słoń indyjski. W prawdziwych warunkach zajmuje on obszary położone w górach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Warto wspomnieć, że najwyższym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, wznosząca się na 2500 m n.p.m.

W świecie zwierząt możemy znaleźć tu także krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz przepiękne, barwne ptaki, np. tukany lub papugi. Wszystko to możemy poznawać w sposób bezpieczny, bo na Sri Lance jest blisko dziesięciu parków narodowych.
Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, zapewne niosą ze sobą wiele ciekawych wrażeń. Często nie wiemy jednak, jak zorganizować tego typu wyprawę. Najbardziej optymalną opcją wydaje się być w takiej sytuacji po prostu Sri Lanka last minute (sprawdź ofertę). Nie musimy martwić się wtedy osprawdź ofertęwiększość z nich zatroszczy się w tym wypadku w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu możemy się odprężyć i bez stresu przeglądać kompletny plan wyprawy. Czujemy się spokojniejsi i możemy przez to pełniej wypocząć. Do plusów takiej wyprawy zalicza się bez wątpienia też niższa cena.

Oferta Sri Lanka last minute będzie na pewno jedną z najmniej kosztownych możliwych ofert. Dodatkowo, „gratis” otrzymujemy dreszczyk emocji związany ze spontaniczną decyzją o dalekiej podróży. Niezwykłe uczucia towarzyszą pewnie też podróżnikom, którzy decydują się odwiedzić tę wyspę samodzielnie. W tym wypadku zaplanowanie wyprawy wymagałoby od nas jednak znacznie więcej zaangażowania i czasu.