Jaki jest skład znanych „energetyków”?

Duża ilość zaczynających swą karierę sportową ludzi wielokrotnie pije tzw. napoje energetyczne oraz przypuszcza, że jest to znakomite źródło energii potrzebnej do przeprowadzenia jakiegoś treningu.
Tego typu myślenie jest jednak błędem, ponieważ nie należy mylić izotoników z „energetykami”, czyli napojami energetycznymi.

wizerunek

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Są to 2 całkowicie inne Produkty. Jeżeli naprawdę nie masz tego typu potrzeby, nie powinieneś przyzwyczajać swojego organizmu do picia napojów słodzonych.

Odwiedź moje www (https://www.certificator.eu/pl/certification/how-do-certificates-look.html)! Tam oczekuje na Ciebie nowa fantastyczna porcja treści na interesujący Cię wątek. Po sporo detali kliknij w ten link.

Jeżeli zastanawiasz się, czym właściwie odróżnia się energetyk od izotoniku, to głównym aspektem jest obecna w tym napoju ilość cukru i poziom szkodliwości tych napojów. Tutaj niestety pierwsze miejsce zajmuje „energetyk”. Znane napoje energetyczne są napojami delikatnie gazowanymi i bezalkoholowymi, które powinny pobudzać nasz organizm do działania. Ich skład posiada za zadanie zapobiegać zmęczeniu oraz stawiać ludzi „na nogi” wtedy, gdy mają oni kaca. Należy mieć świadomość tego, że nie powinny go spożywać ani kobiety w spodziewające się potomstwa, ani osoby, które mają uczulenie na kofeinę.

W połączeniu z napojami alkoholowymi, napoje energetyczne mogą wywołać mylne wrażenie trzeźwości oraz w dużym stopniu odwadniają ciało. W niezwykle rzadkich przypadkach spożywanie energetyków może prowadzić do przykrych dolegliwości. Jedna puszka dowolnego energetyku może zawierać nawet 20 łyżek cukru, co jest cztery razy większą porcją od dopuszczalnego dziennego spożycia węglowodanów.

W 250 ml napoju znajdziemy kofeinę, która stymuluje ośrodkowy system nerwowy, teobrominę, która pobudza serce do pracy czy kwas askorbinowy, czyli witaminę C. W 250 ml energetyku jest także inozytol, który ma na celu regulować ciśnienie tętnicze. Podsumowując, tego typu napoje należy pić zachowując odpowiedni umiar.