Trening funkcjonalny: co to jest jak też jakie korzyści zapewnia?

Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych treningów, których celem jest wszechstronne wzmocnienie muskułów bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega on na imitowaniu ruchów, które realizujemy na co dzień przy pospolitych czynnościach, ale w szybszym tempie a także z wieloma powtórkami.

Trening funkcjonalny Warszawa, w odróżnieniu od klasycznych treningów na siłowni, koncentruje się na naśladowaniu ruchów realizowanych przez nas w życiu codziennym.

Masz przeświadczenie, że podobne teksty wyjaśnią Ci lepiej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (www.dominikkania.pl/sklep/) inny tego typu punkt widzenia.

Dzięki temu pojedyncze grupy mięśni współpracują ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację oraz gibkość. Trening funkcjonalny Warszawa składa się z treningów podobnych do porannego wstawania z posłania, sięgania po coś, np. wyciągania ręki po mikser stojący na najwyższej półce w pomieszczeniu kuchennym, unoszenia przedmiotów, wskakiwania na schodki – innymi słowy najczęściej przeprowadzanych przez nas ruchów w przeciągu dnia- Trening funkcjonalny jedynie pozornie zdaje się prosty. Tak naprawdę, aby wysiłek odniósł korzystny wynik, musimy narzucić sobie nieomalże zabójcze tempo treningu.

trener indywidualny warszawa

Autor: Doha Stadium Plus Qatar
Źródło: http://www.flickr.com
Trener indywidualny Warszawa poleca ćwiczyć w seriach trwających po 45 lub 90 sekund. Na jedną sekwencję wypada jedno ćwiczenie, które ćwiczymy jak najszybciej, po czym od razu przechodzimy do kolejnej sekwencji. Podczas treningu funkcjonalnego ważne jest dbanie o wielorakość działań. Pomagają w tym dodatkowe przyrządy osiągalne w większości fitness-clubów- więcej info. To m.in.: piłki lekarskie, taśmy, worki bułgarskie, płotki itp. Trening funkcjonalny to modna odmiana zajęć w mnogości klubów fitness.

Uczestnicząc w podobnych zajęciach możemy mieć pewność, że trenujemy pod okiem wyszkolonego nauczyciela, który zaproponuje nam w największym stopniu wydajny plan treningowy i skoryguje nasze przypuszczalne pomyłki.