Czy implanty do dobry pomysł? O jakich kwestiach wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Temat implantów pojawia się już od jakiegoś czasu, a opinie są bardzo różnorodne. Wiele osób nie decyduje się na nie mówiąc, iż powodują one choroby jamy ustnej, a także to, że organizm błyskawicznie je odrzuca. A jak jest w rzeczywistości?

wybór leków

Autor: aussiegall
Źródło: http://www.flickr.com
Implant jest sztucznym korzeniem zęba w kształcie śruby, jaki jest wykonany z tytanu. To metal, jaki nie uczula oraz łączy się z kostną tkanką. Po przewierceniu kości umieszcza się go w szczęce lub żuchwie, następnie zaś mocuje się na nim łącznik jak i porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest solidna, tak samo jak naturalny ząb. Możemy więc po całym zabiegu konsumować swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, iż coś się stanie z naszym nowym zębem.

Zabieg wczepienia tytanowej części implantu nie trwa zbyt długo, gdyż zajmuje jedynie około trzydziestu minut. Jednakowoż do chwili zrekonstruowania zęba może upłynąć sporo czasu. Jednak dopiero po 3-6 miesiącach, gdy sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, osadzi się na nim łącznik, natomiast po okresie kilkunastu dni pozyskuje się wycisk, by zrobić koronę. Warto tego typu zabieg przeprowadzić w najbardziej odpowiednim miejscu, a jak implanty Płock zapewnia takie usługi – tutaj -> plock.centrumdemed.pl.

Utrzymanie się implantu aż w osiemdziesięciu procentach jest zależne od pacjenta. Powinniśmy bardzo starannie czyścić zęby oraz chodzić co pewien czas na kontrolę do stomatologa. Przy niezbyt starannej higienie jamy ustnej w okolicach implantów mogą gromadzić się bakterie, zaś to może spowodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a później zakażenie kości. Rezultatem będzie odrzucenie wszczepu. Trzeba więc pamiętać o kontrolach u dentysty, aby sprawdzać stan implantów oraz zębów. A jak %phrase (Polecamy stomatolog ochota demed) Płock oferuje najlepszych specjalistów.