Czy trzeba mieć duże pieniądze by zacząć swoją przygodę z giełdą? Od czego warto zacząć?

Często słyszymy o ludziach, jacy inwestują swoje pieniądze na giełdzie i traktują to zajęcie jako dodatkowy sposób na zarobek. Dlatego zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Jednak wtedy przeszkodą staje się często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście trzeba mieć spore środki finansowe by zacząć swoją przygodę z giełdą? Okazuje się jednak, iż jakieś wielkie środki finansowe to nie jest konieczność. Nowy inwestor nie musi posiadać dużej gotówki aby zacząć. Takie wdrażanie opłaci się zacząć od małych kwot, a nie ryzykować zaraz naszych ciężko oszczędzonych pieniędzy.

giełda

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
W taki sposób nie będzie nas na początku paraliżował strach przed jakimś większym zakupem akcji, czy będą to akcje LPP czy też jakieś inne, będziemy mogli zaryzykować bez wielkich obaw – zweryfikuj to na Comparic. Lepiej też nie traktować gry na giełdzie jako jednego ze źródeł utrzymania. Zanim zostaniemy zawodowcami minie jakiś czas, a nawet już w takim wypadku pomimo możliwości zyskania na horyzoncie widnieje także widmo strat, z którymi zawsze należy się liczyć. Sporo osób więc zadaje sobie pytanie ile trzeba mieć pieniędzy na start, gdyż informacje w sieci są zbieżne. Tak naprawdę są dwa podejścia.

Pierwsze mówi o tym, że warto wejść z małą kwotą oraz poznać w praktyce jak funkcjonuje ten cały mechanizm. Następnie, gdy już nazbieramy większy kapitał nasze umiejętności pozwolą nam na poczuć się pewniej. Drugie podejście radzi zainwestować więcej, po to aby stopa zwrotu była również sensowna. Natomiast niestety nie każdy ma zgromadzony duży kapitał od razu na początku. Jednak jak inwestujemy małe kwoty należy zwrócić uwagę na to jakie są prowizje maklerskie.

Jeżeli myślisz, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na portalu (https://contra-odszkodowania.pl/szkoda-calkowita-z-oc-sprawcy/) analogiczne informacje – na pewno równie okażą się dla Ciebie wartościowe.

Chodzi generalnie o to aby inwestować w akcje taką gotówkę, od jakiej prowizje procentowo są takie same lub też wyższe od prowizji minimalnych. W taki sposób unikniemy start już na wstępie.

Musimy mieć taką świadomość, iż rzeczywiście z niewielkim wkładem brak jest możliwości by zyskać naprawdę dużo. Inwestując niewielkie kwoty bowiem nawet przy sporym wzroście kursu akcji, nie zarobimy jakiejś niesamowitej sumy pieniędzy. Natomiast dobrze jest na początek potraktować to jako swego rodzaju naukę, po to by później móc już z większą pewnością siebie i znajomością mechanizmów rządzących giełdą inwestować większe pieniądze oraz mieć w ten sposób większy zysk.