Picie herbaty rumiankowej i innych herbat ziołowych

Dziś wszyscy są niesłychanie zabiegani. Zdaje nam się często, że różnymi pigułkami uda nam się oszukać nasze ciało, gdy tymczasem wystarczy kilka razy w tygodniu wypić jakąś ziołową herbatę. Niestety zapominamy, że powrót do babcinych rozwiązań, to najzdrowsza opcja. A przecież naprawdę musimy zakupić czy to w sklepie zielarskim czy nawet w jakimś dużym supermarkecie zioła do zaparzania i zacząć korzystać z ich zdolności.

herbata rumiankowa

Źródło: pixabay.com

Spójrzmy na taki rumianek do zaparzania, bo to jedna z tych roślinek, które faktycznie są w stanie pomóc w różnych sytuacjach. Picie rumianku działa na nas oczyszczająco. Poprawia trawienie i dzięki niemu na bank pozbędziemy się problemów ze wzdęciami. Dodatkowo warto myć buzię wodą z zaparzonego rumianku, bo rumianek działa przeciwzapalnie na wszelkiego typu problemy z cerą. A do tego z ciepłych, ale niegorących torebek ekspresowych z rumiankiem można zrobić sobie okłady na oczy. Warto, więc wziąć pod uwagę to, czy lepiej obciążać się następnymi suplementami diety, czy może jednak sensowniej naturalnie przeciwdziałać różnego rodzaju dolegliwościom.

Herbatki ziołowe dobre na wszystko
Sporo osób żeby się odstresować po zabieganym dniu wybiera kieliszek mocnego trunku.

Chcesz poznać oprócz tego inne pokrewne artykuły, ale nie wiesz, gdzie one mogą być? Bez obawy – zobacz więcej w tej treści (http://www.zyciebezbolu.pl/oferta/).

Zdaje nam się, że tylko tak damy radę się zrelaksować. A tymczasem lepsza jest zaparzona mięta, bo mięta herbata ziołowa działa na układ nerwowy relaksująco. Poza tym już sam zapach mięty sprawia, że nie boli nas głowa, nie mówiąc nawet, o tym jak dobrze wpływa na to, co w środku naszego organizmu, w tym w szczególności na jelita.

liście mięty

Autor: Jasmine&Roses
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc zamiast się zatruwać sensowniej wybrać dobrą miętową, ziołową herbatę i po pracy wypić filiżankę takiego naparu. Po paru tygodniach w miarę systematycznego popijania herbatki miętowej odczujemy ogromną różnicę. Nie będziemy tak szybko się denerwować i nie będziemy tak często narzekali na bóle żołądka, jeżeli do niedawna nam dokuczały. Niestety w tych czasach zapominamy często o tym jak wiele może nam dać naturalne podejście do wielu problemów związanych z naszym ciałem. A w wielu sytuacjach najlepsze okazałoby się skierowanie się do natury. Warto też profilaktycznie popijać herbatki ziołowe. Bo zioła są świetnym „zapobiegaczem” problemów zdrowotnych.