Jesteś debiutującym atletą? Zadbaj o masę

Obecnie, wśród młodszych obywateli można zaobserwować większe zainteresowanie tężyzną fizyczną. siłownie pękają w szwach, coraz więcej osób na ulicach ma umięśnione sylwetki.

Jeśli jednak chcemy osiągnąć jak najciekawsze rezultaty, sam trening nie wystarczy. Musimy do tego pamiętać o właściwej diecie, w której prowadzeniu zapewne pomoże nam suplementacja.
suplementy na masę

Autor: adidas
Źródło: adidas
Jeśli dopiero rozpocząłeś swoją przygodę z ćwiczeniami i pragniesz mieć atletyczną sylwetkę, zaopatrz się w odżywki dla początkujących. Za ich sprawą będziesz w stanie przybrać na masie dwukrotnie prędzej. Możesz dopasować je do swojej diety prawidłowo, poprzez kontrolowanie stosunku białka do węglowodanów w posiłkach. Odżywki dla początkujących dowiedz się więcej o odżywkach dla początkujących są dostosowane przede wszystkim do picia, rozprowadza się je w ulubionym mleku z dodatkiem owoców. Składają się one głównie z białka zwierzęcego, lecz można coraz częściej spotkać również wersje wegańskie, wytworzone z soi lub ryżu – bardzo dobra alternatywa także dla osób nietrawiących laktozy.

odżywki dla początkujących

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną opcją dla osób, które szybko chcą przybrać parę kilogramów, są suplementy na masę-suplementy na masę. Dostępne są w postaci pigułek, w których znajduje się niezwykle duża ilość przetworzonego białka a także zdrowych tłuszczów roślinnych. Lecz tabletka ma bardzo dużo kalorii, dlatego warto przeczytać ulotkę przed spożyciem. Bowiem suplementy na masę należy przyjmować w momencie ściśle powiązanym z intensywnym treningiem fizycznym, żeby nie doprowadzić do sytuacji zbyt dużego zbierania się tłuszczu w naszym organizmie.
Marit Bjoergen

Autor: Varevo Designs
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, znacznie łatwiej jest zdobyć postawną sylwetkę.

w sklepach do dostania są wszelkiego rodzaju wspomagacze a także suplementy, pozwalające zyskać nieco kilogramów. Dostępne są nie tylko w wersji tradycyjnej, ale także wegańskiej, w 100 procentach roślinnej. Dzięki nim szybko zdobędziemy kilka dodatkowych kilo.