Królowie reklam w polskich miastach – telebimy

Telebim na dobre zagościł w polskich miastach oraz miasteczkach. Z północy na południe, od Gdyni, przez Warszawę do Krakowa, od morza to Tatr, w wojewódzkich miejscowościach, w malutkich miasteczkach, a nawet na wsiach – tu wszędzie stoją już telebimy. Czy kiedykolwiek myśleliście nad tym, co powoduje coraz większą ich popularnośc? W poniższym tekście postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

telebim

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od jednej ważnej kwestii – telebim jest dostępny teraz praktycznie dla każdego zainteresowanego. Chodzi tu zarówno o to, że cena jego kupna jest niewielka (ekrany LED nie są już drogie), lecz również o to, że wynajmowanie reklamy na telebimach z roku na rok jest coraz bardziej popularne – więcej jest telebimów ,a co za tym idzie, cena maleje, np więcej. Reklama w takiej formie przestała więc być obecnie zarezerwowana jedynie dla najbogatszych firm, tych które dysponują dużym kapitałem na reklamę. Jeszcze parę lat temu na ogromnych telebimach reklamowały się największe, uznane podmioty – te które ludzie i tak kojarzyli.

Kiedy natomiast telebim pojawił się w małych miejscowościach, zyskał popularność wśród lokalnych firm. Obecnie można stwierdzić z całą pewnością – to właśnie niewielkiej wielkości firmy, niewielkie przedsiębiorstwa, marki rodzinne itd. są głównymi reklamodawcami na telebimach. Właściciele posesji, działek chętnie godzą się na umieszczanie tam telebimów. Dla nich to żaden koszt (cały proces obsługuje firma która dysponuje telebimami), a miesięcznie mogą zarobić nawet ponad 1000zł na czysto.

Inną kwestią jest to, iż często reklamy na telebimach nie są najlepszej jakości. To jednakże się zmienia, ponieważ klienci są coraz bardziej świadomi tego, iż estetyka i odpowiedni przekaz wizualny są bardzo istotne i klienci zwracają na to uwagę (polecana strona). W XXI wieku, kiedy telebimów jest duża ilość i reklama na nich nie jest droga , nie należy się dziwić, że są one coraz bardziej popularne.

To przecież oczywiste – jest zapotrzebowanie, jest i podaż. Jak będzie wyglądała przyszłość tego typu nośników reklamy? My uważamy, iż w miastach nie będzie już więcej telebimów, za to w większej liczbie pojawią się one w małych miejscowościach a także na wsiach.

Na pewno przyda Ci się dobra witryna (http://www.visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow) z informacjami, które dotyczą zamieszczonego tutaj wątku. Nie czekaj zatem i kliknij w umieszczony tutaj link.

Uwagę zwróćmy na to, iż coraz więcej ludzi z największych miast przeprowadza się poza miasto do niewielkich miejscowości.