Konie to szalenie mądre zwierzęta – często pomiędzy nimi oraz ludźmi wytwarza się nić przyjaźni

Mówi się, że każde dziecko powinno mieć jakiegoś zwierzaka. Wówczas lepiej się kształtuje oraz poznaje tajniki odpowiedzialności. Ale kto powiedział, że pupil musi być niewielki?
Jeżeli chcemy zachęcić swoje dziecko, żeby chętniej bawiło się na podwórku, a nie stale siedziało i grało na play station, to musimy zastanowić się jaką alternatywę mu zaproponować.

zestawy

Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com
narciarze

Autor: KEEN
Nie możemy tylko kazać mu wyjść z piłką. Będzie marudzić i nie spodoba mu się nasz pomysł. Toteż musimy udowodnić mu, że istnieją na świecie zajęcia bardziej ciekawe aniżeli laptop. Musimy swojego szkraba zapisać na naukę jazdy konnej. Jeśli polubi te stworzenia, to pewnie zechce mieć z nimi stały kontakt do końca życia. Wówczas może się stać tak, że po pewnym czasie nie będziemy mogli zagonić go do domu wieczorem i ciągle będzie przebywał w stajni.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tutaj (https://moveforlife.pl/) – najedź na link i przenieś się do nowej witryny pełnej zajmujących postów.

Jeśli naszą pociechę zaciekawi jazda konna nauka będzie zapewne niezwykle interesująca oraz nie pójdzie w las. Możliwe że za kilka lat zacznie profesjonalną karierę tresera koni lub jokey’a. Będziemy z niego na pewno bardzo dumni. Nie zapominajmy także o tym, że możemy nasze dziecko posłać na obóz jeździecki i tam jego kwalifikacje zwiększą się w niezwykle krótkim czasie. Nawet jeśli za jakiś czas nasze dziecko zakończy naukę jazdy konnej, to nabyte zdolności nigdy nie przepadną.

Dodatkowo, nauczy się dbać o żywą istotę, co może mu pośrednio pomóc w nawiązywaniu lepszych związków z rówieśnikami.
Nauka jazdy na koniach to wyłącznie plusy, z tego powodu należy namówić nasze dziecko, żeby zechciało spróbować.