Przygoda w górach – czemu nie?

Słońce coraz częściej zagląda nam w okna – wiosna tuż, tuż. Z entuzjazmem i zapałem tworzymy plany na najbliższe dni, miesiące. Ledwie zdążymy schować ciepłe kurtki na dno szafy, a szybciej niż sądzimy przyjdzie maj, czerwiec…

góry rankiem

Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy: morze. Wspaniale byłoby poczuć złoty piasek pod stopami lub zażyć przechadzki wzdłuż brzegu morza. A może w tym roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, plażach piasku i postanowić odwiedzić polskie góry? Beskidy, Pieniny czy Karkonosze – przecież wszystkie górskie ścieżki oczarują nas swą okazałością.

Oszałamiające widoki, jakie są w stanie ofiarować nam ścieżki górskie, cudowny klimat, oraz niezwykła atmosfera, to gwarancja, że wrócimy z urlopu zadowoleni. Niesamowite wrażenie sprawia scena pokrytego białym puchem szczytu Kasprowego Wierchu letnią porą, podczas gdy w dolinie jest gorąco i można zażywać kąpieli słonecznej. Bystre rzeczki zachęcają do kąpieli, a miękka trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim obcowanie z naturą.

Ale czy trzeba wyjechać w najwyższe mieszczące się w Polsce góry by poczuć że w nich jesteśmy? Karpacz czy też niedaleko położona Szklarska Poręba, także zagwarantują sporo atrakcji (oferta noclegi Karpacz – czy warto). Miasteczka te są stworzone dla osób, które dopiero zaczynają swą przygodę na górskich ścieżkach. Dzięki nietrudnym do przejścia szlakom, nawet dzieci dadzą radę z wejściem na Śnieżkę, natomiast odpoczynek podczas drogi zapewni nam Samotnia, jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Okolica w której się mieści będzie dla nas najpiękniejszą nagrodą za włożony trud w przebycie trasy. Szklarska Poręba zimą to głównie narciarstwo biegowe, latem natomiast zawody w bieganiu i rowerowe. Widowiskowe skoki, podskoki, salta, piruety – wprawią nas w wielkie zaskoczenie.

Namawiamy więc by już od dziś rozpocząć poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Zastanówmy się czy lepiej czujemy się w góralskiej chacie, czy może w luksusowym, pełnym atrakcji hotelu. Najbezpieczniej będzie wpisać w sieci frazy : noclegi w Karpaczu, lub noclegi w Szklarskiej Porębie, a zobaczymy bogatą). Karkonosze zachwycają nas nie tylko zimą, lecz o każdej porze roku spędzimy tu niezapomniane chwile.