Które dziedziny szczycą się największym zaufaniem obywateli?

Niektóre dziedziny charakteryzują się wielkim poparciemobywateli, a inne generują zawiść lubpodejrzliwość. W Polsce no i na świecie realizowane sąankiety, które sprawdzają stan ufności ludzi dopewnych profesji i w czołówce są strażacy. Nic dziwnego stawkę zazwyczaj kończą panowie politycy.

wyposażenie gabinetu

Autor: kaex0r
Źródło: http://www.flickr.com

Straż pożarna i panie pielęgniarki to elita wśród profesji cieszących sięzdecydowanym poparciem Polaków, ale też na całym świecie. Nie ma co się dziwić – pracownicy straży pożarnej narażają życie, a pielęgniarki mającholernie spartańską robotę.

Kliknij bez strachu ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (www.medimix.pl/dezynfekcja-duzych-powierzchni) opublikowano bardzo intrygujące wiadomości. One też są pasjonujące.

Zapewne ostrze chirurgiczne i lampa zabiegowa to nie ich żywioł, ale ich rola w ratowaniu wszelkiego życia jest nieoszacowana (zobacz: lampa zabiegowa). Pielęgniarki mogą szczyci się poparciem blisko 93% ludzi. Kolejne profesje to między innymi pracownicy ratownictwa medycznegoi pracownicy apteki. Najwyraźniej ludzie potrafią odwdzięczyć się tym, którzy ratują nasze życia. To o ratownikach, a co z farmaceutami? Trochę trudno stwierdzić, by ratowali życia ludzi, przynajmniej nie bezpośrednio. Aptekarzom ufamy, albowiem potrafią rozszyfrować recepty, szanujemy ich poziom wiedzy (farmaceuci wiedzą, co to koagulator, co ty na to?) i bardzo często wyręczają internistę. A jeśli chodzi o lekarzy, to są następni w kolejce. W Polsce plus minus 80% respondentów ufa lekarzom, co i tak jest zdaje się pozytywnym wynikiem, zważywszy na fakt, jak bardzo źle ocenia się się służbę zdrowia.

Z innej strony zapewne gros osób zdaje sobie sprawę, że problemem nie są sami lekarze, natomiast system, w jakim przyszło im wykonywać zawód – to sprawa jasna jak lampa operacyjna np: zobacz produkty na tmcpolska.com.pl. Nic dziwnego, że lekarze wyjeżdżają na zachód, jeżeli mogą tam być zatrudnionym w ciekawszych warunkach i za ciekawsze pieniądze. Tak samo pielęgniarki. Jeżeli tak dalej pójdzie, w placówkach medycznych pozostaną tylko chorzy. Pytanie jak zaufanie publiczne rozkłada się względem konkretnych specjalności. Dentyści mogą mieć tarapaty – mało kto ich lubi. Inaczej ginekolog. Fotel ginekologiczny to niemal fotel psychologa, oba miejsca kojarzą się z solidną dawką ufności i odnoszą się do bardzo prywatnych spraw(profesjonalny fotel ginekologiczny).

Niniejszy wpis posiada fascynujące informacje na opisywany wątek – jeśli chcesz zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę internetową (http://www.annaslabon.pl/), która omawia zbliżone problemy.

Kraniec zestawienia zamykają urzędnicy, duchowieństwo i prawnicy. Żadna nowość.