Ucieczka od dużego miasta, czyli sposób na czynny odpoczynek

Są ludzie, którzy nie są w stanie wytrzymać w jednym miejscu. Uciekają, byle dalej od zgiełku miasta. Wybierają miejsca z dala od ludzi, tam, gdzie będą w stanie poczuć wolność, uciekają w miejsca spokojne, które dają coś więcej niż zdobycze cywilizacji.

Te miejsca, góry, lasy, jeziora są magiczne na wiele sposobów, osoby, które często tam jeżdżą wiedzą dokładnie, dlaczego… Zapytajmy ich o to.

To zaczęło się w dzieciństwie. Wypady z rodziną w góry to było wielkie święto, które powtarzało się zdecydowanie częściej niż Boże Narodzenie. Wybieraliśmy się na takie wycieczki często wtedy, kiedy

Widok na góry

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

mieliśmy wolny czas. Soboty i niedziele, święta, wolne terminy, na które czekaliśmy z niecierpliwością, to wszystko staraliśmy się spożytkować najlepiej jak można.

Pamiętam, że dostałem wtedy książkę czy poradnik o wspinaczce i turystyce górskiej (interesujące książki o wspinaczce i turystyce górskiej). Miałem kilka innych sportowych poradników, ale pamiętna książka to była całkowita nowość. Alpinizm to było wtedy dla mnie coś niewyobrażalnego, jednak doskonale dotarło do mnie przesłanie. Obecnie wyruszam w góry jako

Wyścig rowerowy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

podróżnik, ale także jako wspinacz. W górach odnajduję z jednej strony spokój i ciszę, z drugiej z kolei sprawdzam swoją moc i siłę psychiczną do zdobywania następnych wspinaczkowych celów.

Moja fascynacja żeglarstwem (książki na temat żeglarstwa) zaczęła się znacznie później. Dzieciństwo spędziłam mieszkając w dużym mieście, od zawsze natomiast ciągnęło mnie gdzieś poza ten cały zgiełk i hałas. Już jako mała dziewczynka odczuwałam silniejszy związek z wsią niż z miastem. Upewniłam się w tym przekonaniu spędzając kilka razy wakacje na wsi. Ciągnęło mnie w to miejsce, lecz własne marzenia osiedlenia się na wsi spełnić mogłam dopiero w dorosłym życiu.

Zamieszkałam niedaleko jeziora i zaczęłam z ciekawości studiować książki i poradniki o żeglarstwie. Chciałam dużo czasu spędzać na wodzie, a dziś nie widzę swojego życia bez zbiorników wodnych, po których można żeglować bez końca.

Jak widać, Istnieją osoby, dla których tego typu odludne krainy, gdzie turystyczny zgiełk zagląda rzadko i odświętnie posiadają niezwykłąmoc, siłę, która napędza ich do życia zgodnego z pasją, do rozwijania swoich zainteresowań i po prostu, do bycia szczęśliwym. A przecież każdy z nas o tym marzy!